UDRUŽENI PROTIV PLJAČKE


Gost

/ #163

2016-03-19 17:57

Zato sto se godinama susrecem sa organizovanom korupcijom na najvisem drzavnom nivou. Najnoviji primer koji mene i ogroman broj penzionera pogadja je cinjenica da je u aprili 2003.g. donet zakon o PIO u kome se u cl. 63 ukida obracun penzija na staz koji je ostaren pre 01.01.1970.g. Tako je meni 19 meseci iz 1968. i 69. priznato kao staz ali nije uticalo na visinu penzije cime je direktno prekrsen Ustav i moje steceno pravo na penziju. U isto vreme drzava Srbijaod oktobra 1991.g.vise od 20 godina ispacuje penzije sa mojim parama onima koji su radili u Sloveniji ili za svenacke firme u Srbiji a pare su upacivali u PIO fond Slovenije i za njih ne vazi propis o 1968. i 1969.g. Takodje se malo zna da je Ustavni sud doneo odluku 2011.g. da je Odluka Vlade Srbije iz 2010.g. za povezivanje staza za skoro 100.000 privilegovanih - PROTIVUSTAVNA. PIO fond Beograda i Srbije tu odluku jos uvek nije sproveo a ista je direktno uticala na visunu moje penzije. Ovakvih i sicnih primera ima na desetine a oni kojima se ne daju ostvarene penzije umiru gladni i bolesni.