Ivanu Vujović nazad u takmičenje


Gost

/ #7

2011-11-07 01:46

Napisao sam već kometar na Ivaninom FB profilu (da se ovde ne "ponavljam"). Jednostavno bio sam u šoku kakvoj sam sramoti (a verujem i ne mali broj stanovnika ove zemlje) prisustvovao. Ljudi, ne radite to Ciganima. Ovim im činite "medveđu uslugu"!!! Da dečko nije Ciganin, SIGURAN sam da nikom na pamet ne bi padalo, da ga pored onakve FENOMENALNE Ivane pusti da ide dalje. Ovakvom nepravdom činite upravo suprotno, izazivate gnev ljudi i to nanetom strašnom nepravdom devojci koja je, ali zaista bez preterivanja ČUDO (boja glasa, sluh, ponašanje...)!!! Nismo deca, mali "pica majstor" koji je po meni najverovatnije 1. glas Srbije noćas nije briljirao. Bio je "nikada gori". Ali svi smo svesni da je dečko toliko dobar, da bi se samo ludak usudio da ga izbaci, jer noćas nije bila "njegova noć". Ali on odlično peva, mnogo bolje od svoje duelistkinje i naravno da nije šteta što je "prošao". A Dušan (za koga podvlačim, siguran sam da je jako dobar momak) na žalost ne može da se meri sa Ivanom (nisam subjektivan, već jako, jako objektivan, u ostalom imam i formalno muzičko obrazovanje, za razliku od pojedinih članova "žirija" pa dajem sebi slobodu da ono što je i očigledno, tvrdim)! Zašto je onda u slučaju malenog "pica majstor" učinjena "pozitivna" diskriminacija, a u Ivaninom nije već negativna??? Mnogima se makar i pominjanje "nacija", "nacionalnosti" ili Cigana u ovom kontekstu neće dopasti (verovatno i zato što ih ja zovem ONAKO KAKO ONI SAMI SEBE ZOVU I NE PADA IM NA PAMET DA SEBE "politički korektno" PROZIVAJU ROMIMA), ali podvlačim dajte bre ljudi da stvari nazovemo pravim imenom. Dušan je noćas prošao, ali "ni kriv ni dužan", a to se zove RASIZAM!!! Članovima "žirija" poručujem ne branite tako Cigane, tako im samo namećete krst koji niko ne bi želeo da nosi. Da je bio bolji od Ivane, ja bih mu prvi čestitao, ali ovako... SRAMOTA!!! Pa i on sam je bio svestan da se sa Ivanom ne može porediti! I gde je tu čast? Da otvoreno kaže (iako je savršeno bio svestan da je bio jako loš) da sam kaže "žiriju": "E, ljudi, ovo nije pošteno, ja sam gori od nje, ja sam dečak, a ona je devojčica i ovo nije džentlmenski..." Možda suviše očekujem od ljudi???