Опозив Муамера Зукорлића


Gost

/ #2

2016-07-02 09:34

Htela sam da potpišem ali mi sistem nije prihvatio e-adresu, što je neobićno. Mislim da g. Zukorlića najviše diskvalifikuje što je na čelu škole koja nema sertifikat - znači da se ne trudi da se uklopi u postojeće zakonske okvire, a i da je u sukobu interesa. Evo i sličnih presedana:
- Pop Vlada Zečević je iz četnika prešao u partizane i posle rata postao ministar gradjevinarstva. Mnodi propisi doneti u njegovo vreme su trajali do kasnih 60tih.
- Dr Anton Korošec

Gimnaziju je pohađao u Ptuju i Mariboru. Studiorao je teologiju, a rukopoložen je kao sveštenik 1895. Studije je završio doktoratom iz teologije na Univerzitetu uGracu 1905.
Godine 1907. izabran je kao zastupnik Slovenske ljudske stranke, a 30. svibnja 1917. godine postaje predsjednik Jugoslavenskoga kluba u bečkom parlamentu. Na dan 30. svibnja 1917. Korošec je s nekoliko svojih kolega izdao deklaraciju kojom je pozvao na ujedinjenje "sve zemlje u Monarhiji koje nastavaju Slovenci, Hrvati i Srbi".[1]
U kolovozu 1918. godine, kad je Austro-Ugarska iz dana u dan doživljavala poraze u ratu, Korošec je okupio ponovo oko sebe političare, koji su potpuno odbacili ideju o vrhovništvu Austro-Ugarske i osnovali "Narodno vijeće" radi "ujedinjenja jugoslavenskog naroda u nezavisnu državu". U listopadu je u Zagrebu održan sastanak "Narodnog vijeća". Na dan 29. listopada Hrvatski sabor službeno je dokinuo vladavinu Habsburgovaca u Hrvatskoj i prenio vlast na Narodno vijeće, te ujedno proglasio novu nezavisnu državu Slovenaca, Hrvata i Srba.[1]
Predsjednikom Narodnog vijeća Države Slovenaca, Hrvata i Srba postaje 29. listopada 1918. godine, a nakon njezinog ujedinjenja s Kraljevinom Srbijom, postaje potpredsjednik prve vlade Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.(Wiki)

Pozdrav, Vera Mijuskovic