Иницијатива "У ИМЕ СЕЋАЊА НА ДР АРЧИБАЛДА РАЈСА"


Gost

/ #117

2016-07-06 09:34

  ИМАТИ И НЕМАТИ   Ако ти шта затреба а ја будем могао, разгрнућу свакодневицу и прилике тешке за овакве какви смо сношљивим ћу учинити. Престаћу забринуто у даљину да погледујем. Преостало што је у једно велико ћу објединити. Ако ти шта затреба а ја будем могао, нужда ће закон заменити, а ја ћу се навика својих за тако шта и толико тога одрећи. Све што сам био, имао, немао и трпео негда, као на траци филмској у једном часу ћу прећи. Ако ти шта затреба а ја будем могао, места у овом дому, који не памти  колико их је примио, и за тебе ће данас довољно бити. У кућу ову шта год уђе и чељад ова шта буде имала, братски ћемо и на равне части поделити. Ако ти шта затреба а ја будем могао, не зови и на најављуј се, него само бани, онако као када се, уморан, враћаш својима. Без приче велике, и јер се сматра Божји људи да смо, то ће све бити јасно и мојима. Ако ми шта затреба а ти будеш могао, сети се, макар не урадио ништа, да је дана таквих било када се знало човек шта је и да, бар толико колико вреди онај што има, вредан је и раб Божји оно мало кад даје.   м.м.ј.