LINK KA ADRESI EVENTA PROTESTA -https://www.facebook.com/events/179848942421512/

Sinner

/ #64 Re: Re: Koliko ja znam...

2016-09-11 03:42

#63: Znatiželjan - Re: Koliko ja znam... 

 Šta je to toliko nedefinisano u vezi sa cilljevima?

SPNS se zalaže za Javno finansirano obrazovanje, protiv Bolonje, za direktnu demokratiju na univerzitetima i fakultetima, i generalno, protiv je svakog vida komercijalizacije visokog obrazovanja i uzimanja novca od studenata. To su osnovni ciljevi, a ostalo prema konkretnim dešavanjima na terenu.

A ako te zanima struktura unutar organizacije, nemamo vodju, i nemamo upravu u onom smislu u kome se ona najpre razume, kao grupa odabranih ljudi koja ima moć da odlučuje. Sve odluke se donose ili na velikom sastanku svih članova, ili na sastanku pojedinačne radne grupe, ukoliko je u pitanju posao iz "resora" te grupe. Odluke se donose prostom većinom, a za sprovođenje odluka nadležne su radne grupe, npr. za medije, propagandu, saradnju sa drugim univerzitetima  i organizacijama i slično. E da, ponekad odluke sprovode i politike zastupaju pojedinci koje delegiramo za neki određeni zadatak, i ti pojedinci su smenjivi u svakom momentu.

E sad, pojedini među nama jesu anarhisti, većina članstva nije, ali bez obzira na ideološka opredeljenja pojedinaca, ujedinjuju nas zajednički ciljevi, i vrlo smo efikasni, operativni i organizovani, iako nemamo hijerarhijski tip organizacije sa upravama, vođama i slično.