Peticija protiv zabrane hranjenja napustenih životinja

Baobab

/ #492 Re:

2016-10-18 06:27

#374: Blue -  

Hvala Vam sto ste pokrenuli ovu temu i hvala za nacin na koji o njoj govorite.

Majka sam devojke koju je napao čopor od osam pasa, od kojih je jedan ujeo moju ćerku. Ničim nije izazvala pse. Napominjem da smo porodica koja voli životinje i ima svog kućnog ljubimca. Sve se dešava po danu, usred Beograda. Dete je zbrinuto na Infektivnoj klinici. Isti čopor maltretira veliki broj komšija već godinama, dok ih desetak komšija hrani i mazi. Psi "brane javni prostor, zajednicki prostor kao da je u pitanju privatno dvoriste. Kada vetrina Beograd po prijavi dođe da odnese psa u azil, komšije koji nisu odgorni vlasnici, već ljubitelji, ometaju odvođenje psa. Prošlo je 20 dana od kad je dete ujedeno, pas još uvek napada, a suprug prati ćerku kroz naselje svakodnevno. Zaprepastili smo se komentarima tzv. ljubitelja pasa lutalica da "ugriz i nije neka povreda i ne treba dramiti", "da je devojka sigurno loš čovek, pa je privukla pse koji dobro osećaju koga treba oterati", "jadan pas, ko zna su mu ljudi uradili pa je tako nesrecan". To se sve desava istog dana kad je devojka izgrizena.

Prinudno zivimo u karantinu sa psima lutalicama, obespravljeni da se branimo, bez podrske i sluha od strane ljudi. Bezbednost je ugrozena, o strahu niko i ne govori kao da je to prevazidjena tema. Zakon sankcionise svako zastrasivanje ljudi od strane ljudi, strah od divljih pasa se nigde ne pominje. Ogromne kazne su predvidjene za ljude koji muce zivotinje. To je u redu, ali valjda treba da postoji reciprocitet. Ko je odgovoran za strah sa kojim se gradjani krecu gradom, sa kojim zive? Naknada stete koja moze da se naplati od grada podrazumeva da je gradjanin vec ujeden i povredjen. Kome se obracamo zato sto sa strahom idemo na posao sa kamenjem u dzepovima da se branimo od copora pasa, sa kisobranima usred leta, vodimo i dovodimo odraslu decu...sve misleci sta ako dok se branimo neko od "ljubitelja" zivotinja ne podnese prijavu da maltretiramo pse lutalice.

Molim vas da mi kazete, ako znate, osim Veterine Beograd koja ne uspeva danima da uhvati psa, kome mozemo jos da se obratimo da bi smo resili problem sa coporom opasnih pasa. Obratili smo se medijima i policiji. zasad nema rezultata. Hvala.