Vlasnici "opasnih rasa" u Srbiji UJEDINITE SE!


Gost

/ #173

2011-12-03 14:27

Slazem se sa tim da se uvede neki red i da ne moze bas svako da drzi ove nazovimo ih "opasne pse",ali to se ne radi tako sto ce se uvesti taksa i to je to.Pa znaci sutra mogu lava da prosetam po gradu ali samo moram da platim taksu?!Korpa,povodac sa tim se slazem u potpunosti,ali treba doneti zakon po kom ce se odrediti ko sme da drzi ove pse jer ima stvarno velikih idiota koji ih drze i zbog takvih je ova rasa pasa na losem glasu.Ne znam sta im to znaci opasan pas...pa i rotvajler,vucjak,cane corso,dogo argentino...jel to nisu opasni psi?Ako cemo tako onda su svi opasni i od svakog psa mozete napraviti dileju kao i od coveka!Pa i coveka da zatvorite u kavez i da ga hranite zivim mesom svaki dan,posle nekog vremena ce se pretvoriti u zver!Sve je do vlasnika i sa njima se treba pozabaviti (registrovati ih posebno) i ograniciti ko sme,a ko ne sme da drzi ove pse.Ja imam pit-a i mnogo je veliki dobrica,svi ga u komsiluku obozavaju i sa decom je super,dolaze kod mene u dvoriste da se igraju sa njim,deca od 5-6 god...jasu ga,ne znam ni sam sta mu sve ne rade i pas jednostavno uziva u igri sa njima.Ni jedan problem nisam imao sa njim i ne verujem da cu ikada imati jer ovo su jednostavno najbolji i najpametniji psi.Samo treba pametno raditi sa njima,posvetiti im malo paznje,socijalizovati od malih nogu sa ljudima i dr. psima i ovaj pas postaje jednostavno najbolji!