OS Kralj Petar I - sprecimo zatvaranje


Gost

/ #58 Re:

2011-12-16 23:05

#51: -

Sam tekst peticije je vrlo nepismeno napisan, dovoljno ga je pročitati da bi se to videlo. Mogli ste da se potrudite da o tekstu porazmislite pre nego što ga objavite. Ne razumem argumente svega ovoga. Kao npr. da se škola zatvara? Sad meni treba neko da kaže da se ona zatvara, i ja treba slepo to da poverujem i stanem na nečiju stranu. Odakle vam informacija da je u planu da se škola zatvori? Molim autora peticije da odgovori.  Čudilo bi me veoma, obzirom da je reč o vrlo važnom obrazovnom i kulturnom zdanju. I ostali argumenti su pomalo čudni i deluju huškački, upereni protiv jedne osobe, a to je direktor škole. Svi vrlo dobro znamo da se na ovakve pozicije gleda sa apetitom. Ko ovo pokreće, prilično podseća na političku ujdurmu i pokušaj svrgavanja nekoga da bi se na isto mesto doveo neko drugi.

Ukoliko je problem smanjeni broj dece, a vidim da bivši đaci škole trče da pomognu i spasu školu (što je za svaku pohvalu), zašto svoju energiju ne usmerite na pomoć školi u tom smislu - promociju, pomoć đacima, organizaciju nekih događaja sa aktuelnim đacima, predstave? Jeste li išta do sada uradili u tom smislu, ili ste krenuli u kampanju protiv osobe koja rukovodi školom? Ako je ona nesposobna, ko je taj ko je po vama sposoban? Zašto iza svakog aktivizma mora da stoji neka kadrovska politika?

Pitam se koliko se ovde stvarno vodi računa o đacima, deci koja trenutno idu u tu školu, i za koje je ona sigurno najbolja.