За увођење словенске митологије у српске школе


Gost

/ #87

2012-02-24 17:34

Сматрам да је наше комплетно друштво и држава а посебно нација презасићено вишедеценијским раз-србљавањем. Ту пре свега мислим на постепено али непрекидно смањивање и обезначавање Србске нације, откидањем једног по једног дела Србског националног бића и стварање нових нација (хрватска, македонска, бошњачка и последње, вероватно и најболније - црногорска). Од распада бивше Југославије сведоци смо несвакидашње кампање готово свих светских и нажалост већине домаћих медија који се просто утркују у анти Србству. Непрастано нас засипају вестима, извештајима, репортажама, форумима и трибинама о Србима као злочинцима, јединим и искључивим кривцима за све лоше што се десило на просторима прастаре (пре Немањићке)Србије. Са друге стране, обучавају нас толеранцији, грађанству, цивилизацији - на њихов, анти Србски начин. Кажем обучавају, јер се школски систем сваких пар година мења и деградира, игласавају се измене и допуне закона о прихватљивом и неприхватљивом, преправња се, прерађује и дорађује историја - вероватно док не реше да из историје у потпуности не избришу Србе и Србију. Уосталом, све до недавно је било прихватљивије употребљавати термин - Југословен.

И сам сам тек недавно почео да посвећујем више пажње Србској историји које нема у историјским уџбеницима. Увидео сам да Србска историја и држава не почињу тек са појавом Великог жупана Стефана Немање. Увидео сам да не престаје 1389. (односно 6896.) године косовским бојем, и не наставља се тек 1804. (односно 7311.) године првим Србским устанком.

Сматрам да ако има места за "Грађанско право" свакако се мора наћи места "Словенску тј. старосрбску митологију".

Срдачан поздрав,
Николић Миодраг