Peticija protiv oduzimanja dece porodici Trifunovic iz Valjeva


Gost

/ #18

2012-03-16 11:02

Лично познајем све чланове породице Трифуновић, децу, њихове родитеље, бабу и деду од те деце, стрица. Тврдим да деца никада нису била запуштена или одгајана у неодговарајућим условима. Сва деца су здрава и лепа, кад год сам их видела, лепо су били обучени, чисти и уредни, од најстаријег детета до најмлађег. Одрасла сам са њиховим оцем и стрицем, познајем ту породицу одлично и зато знам шта пишем. Толико се у нашој држави прича о наталитету, а да ли уопште надлежни раде ишта по том питању да подрже новчано породице са великим бројем деце. Тај дечији додатак је одувек био мизеран, па и сада. Тачно је да отац прима минималац, али ипак ради било какав посао. Мајка те деце је домаћица, а и како би и радила када одгаја и подиже толику децу. Поред родитеља, деца имају бабу , деду и стрица који им помажу, сигурно. Нису они људи социјални случајеви. Јако сам потрешена сазнањем да децу хоће да сместе у хранитељске породице, чему то поред живих родитеља. Пишем све ово из чисте унутрашље, људске потребе и због тога што ћу сутра бити просветни радник и педагог. Замислите само колика је то траума за децу, нарочито за двоје старије деце која иду у школу, и наравно да више схватају ситуацију од остале деце која су млађа. Срамота за овај град и целу државу!!!!!! Не разумем поенту свега овога!!!!! Подржавам и даље ћу подржавати ту породицу, бар на овај начин, на крају због саме деце која су ми много драга и нека им Бог да само здравље и срећу, и желим да одрастају уз своје родитеље!!!