Zaustavimo ekolosko unistenje zivotne sredine Zajace i okoline


Gost

/ #3

2012-06-27 22:48

апсолутно подржавам ову петицију. Рођен сам у Горњој Борини У Зајачи сам завршио основну школу. У родни крај често одлазим са породицом. Наводим пример: током транспорта течних материја кроз моје село дошло до њиховог разливања дуж једне деонице пута. Касније су булдозерима уклањали површински слој туцаника а шта је са подземним водама, бунарима? Зајачу на потезу ка Горњој Борини је стравично погледати. Депоновани материјал подсећа на снимке са неке друге планете где не постоји живот.
Ако већ постоји Министарство за заштиту животне средине при влади Републике Србије чија је обавеза да контролишу стање животне средине и да о томе обавештавају јавност (па нека је у питању и једна пријава) путем ове петиције поставио би питања:
шта представља депоновани отпад?
постоји ли пројекат уређења депонија одлагања отпадног материјала и заштите продора опасних материја у подземне воде?
да ли се врши контрола загађења атмосфере
контрола транспорта течних материја-навео сам пример акцидента
Закони о свему горе наведеном су ригорозни, али је питање да ли важе за свакога.
Подржимо масовно ову петицију како би истину довели на видело, то дугујемо нашим поколењима. Највреднија
ствар су људски животи па били они било где у Србији
саставио: Перић Симеун дипл. инг. грађ.