Zahtev ribolovaca Srbije za ukidanje ribolovačkih dozvola

crv

/ #82

2013-01-30 22:45

Zoran Trifunac NEZAVISNO UDRUZENJE RIBOLOVACA SRBIJE-NURS

Zasto se buniti,treba cutati i dati da nam vode uniste do kraja.I kada jednog dana ne budete imali gde da pecate,a srce vas vuce na vodu,oticice te na neku privatnu vodu i dacete grdne pare za par sati pecanja,samo da biste osetili ribu na stapu.Samo cutite ali ja NECU.Dusa me boli od nepravde i zla koje nas okruzuje.Bio sam danas na pijacama.Na ulazu gosodja i gospodin Rom prodaju sarancice,nijedan veci od 300 grama.Otkuda vam?Prosle nedelje smudjeva ko drva,svi ispod mere.Otkud vam?Pecarosi prolaze,gledaju,cute.Boje se da pitaju,da ne bi bilo da je po nacionalnoj osnovi.A onda pomislim,sta su krivi Romi sto prodaju ribe ispod mere.Bore se ljudi da prezive.A onda se setim da imamo mi i kojekakvih inspekcija koji zime sede u toplim kancelarijama,a sto da rade nedeljom kad ne rade ni kad treba da rade.Ljudi,da li sam ja lud ili su svi oko mene ludi.
Mislim da se ne shvata sustina ideje o osnivanju nezavisnog udruzenja.Kada nesto propada godinu dana,treba bar pet godina da se vrati tamo gde je bilo.Vec smo zakasnili za mnoge vode,ali spasavajmo ono sto
je ostalo!
Pozivam sve zainteresovane da 9-og februara 2013-e godine budu osnivaci NEZAVISNOG UDRUZENJA RIBOLOVACA SRBIJE
Novi Becej Dom Kulture 10 casova