Хоћемо историјска предавања др. Јована Деретића у школама!

кубуревац

/ #11 Re:

2013-01-31 20:29

замолио бих администратора да добро прочита моје образложење, и да га не брише,такође бих те замолио да не бришеш ни друге коментаре, јер кад се тежи истини треба чути сва мишљења без предрасуда и донети закључак на основу чињеница :)

 

Нећу потписати ову петицију из више разлога, али највећи разлог је то што Деретић само још више урушава нашу историју. Овако када сам пре неколико година први пут чуо за Деретића, одушевио сам се његовим теоријама и помислио да је оно што говори 100% тачно, и страшно сам се заинтересовао тако да сам и сам почео да се интересујем за нашу историју. Полако сам дошао до закључка да је оно што Деретић говори добрим делом истина АЛИ постоји много већи проблем јер он убацује и неке неистине у своја предавања и самим тим поткопава прво самог себе али што је још горе износећи тај мали проценат неистине он подрива и гура још више у заборав чињенице. Довољно је да само једну његову тврдњу оповргну и рећи ће човек прича глупости.

На пример:

Истина је да смо победили на Косову.

Неистина је да је Исус србин- ко ми неверује нека прочита стари завет, Тј. пошто сам веровао да је стари завет преправљен нашао сам на нету јеврејску верзију "Танах" која се није мењала 2000 година и нема неке велике разлике наравно има неких разлика у односу на старо писмо али то није значајно

Што доводи до закључка да је све што говори непоуздано и да се неможе веровати његовим тврдњама, што невероватно много шкоди нашој историји, чисто логиком човек може да дође до закључка да Исус није србин и да смо изгубили на Косову- иако смо добили битку али како то доказати кад су чинјенице затрпане(намерно или не) фантазијама неког човека.

-ја сам први да се открије истина али не на тај начин што ће се део те историје фалцификовати