Podrska Sasku

Quoted post


Gost

#651

2013-05-24 22:34

Svaka osoba ima pravo da odredi put kojim ce ici. Drago mi je da narod moj zeli da promeni nesto i zastiti sebe. Uvek je bilo dve grupe ljudi, jedna koja postuje samo sebe a druga koja postuje i druge. Ovo je dobar nacin da se nesto promeni u Srbiji. Ako oslodobe ovog coveka i izmene zakon bice to jasna poruka prestupnicima.

Odgovori

glas razuma

#661 Re:

2013-05-24 22:47:36

#651: - Svaka osoba ima pravo da odredi put kojim ce ici. Drago mi je da narod moj zeli da promeni nesto i zastiti sebe. Uvek je bilo dve grupe ljudi, jedna koja postuje samo sebe a druga koja postuje i druge. Ovo je dobar nacin da se nesto promeni u Srbiji. Ako oslodobe ovog coveka i izmene zakon bice to jasna poruka prestupnicima.

 

Ali je neko stao na put tog coveka i prekinuo ga trajno ubistvom. Niko od nas ne zna sta je on radi, kakva muka ga je naterala i zasto je to radio.

 

Ubijanjem drugih bez sudjenja, baz i pitanja nije postovanje ni drugih a ni sebe.

 

i kakvu ce to poruku poslati prestupnicima? Istu onu koju salje americki zakon koji dozvoljava ubijanje zbog ulaska na privatni posed. Poruka koju takav zakon salje je sledeca: "Pazi se oni mogu da te ubiju bez posledica, zato najpre pucaj iznenada pa onda pljackaj"

 

naivni su oni koji misle da bi takav zakon smanji broj provala i razbojnistava, naprotiv, takvi zakoni kriminalce guraju da postanu jos tezi kriminalci. Kada je kazna za neko delo poput oruzanog razbojnistva duga ili dozivotna robija, to daje motiv kriminalcu da ako treba i ubije jer kazna ne moze mnogo da ide gore a ubistvom mozda moze da se izvuce.

 

NASILJE SAMO STVARA NASILJE

 

mene jako brine sto moj narod reaguje krvnicki i osvetnicki, sto se ponasa kao sudija i dzelat, sto hoce da ubija bez pitanja. I prethodni rat nam se desio zato sto su nas politicari ubedili a mi im naivno poverovali da moramo da ubijamo druge jer ako ih neubijemo oni ce nas i nasu porodicu. Naravno istina je bila daleko od toga.