Петиција за враћање обавезног војног рока

Quoted post


Gost

#463

2013-05-26 13:25

Ima jedna stvar koju vam nisu rekli: 10.000 profesionalaca nece moci odbraniti zemlju u slucaju rata, oni su tu da prihvate prvi udar dok se ne sprovede OPSTA MOBILIZACIJA ! To nece biti mobilizacija od koje ce te moci da sakrijete svoje dete kao do sada : sve sto je musko , obuci ce uniformu i otici na kratku obuku. Amerikanci su za Vijetnam obucavali 2 meseca , na teritoriji bez ratnih dejstava. Mi necemo imati taj luksuz, jer ce cela teritorija biti na udaru, i vasi sinovi ce biti srecni ako dobiju 2 nedelje obuke. Kada se to desi, pozelecete da je sluzio vojni rok i proklecete onoga ko je isti ukinuo. Srbija je digla 400.000 vojnika prekaljenih u Balkanskim ratovima da bi se suprostavila Austrougarskoj ! Sta ce mo mi dici? 10.000 profesionalaca koji ce da zaustave NATO? DOBAR STOS! Da nije smesno bilo bi tuzno. Sasvim je izvesno da ce mo u slucaju rata imati izbor: ili da budemo okupirani posto onih 10.000 profesionalaca budu razbijeni , ili da posaljemo svoje sinove u rat ..

Odgovori


Gost

#504 Re:

2013-05-30 20:43:15

#463: -

idi sam gini,a ne da saljes svoje sinove.

Miško

#543 Re:

2013-10-10 14:34:17

#463: -

A ko kaže da ću ja uopšte pa da ratujem? Čim vidim da se zakuvava, ja palim u inostranstvo, tamo šljakam, zaradjujem pare, štedim pa kad ovde prodje rat, vratiću se pun para i ima da budem car! Za ideale ginu budale, ko je lud neka pogine ili neka bude invalid. Ja sam se rodio da uživam u životu, a maloumne budale neka ginu za političare, državu koja se ionako raspada, popove, ideale.....