Vratimo malu Jovanu

Quoted post

Supermen

#110 Re: Re:

2013-09-12 00:18

#109: baka - Re:

Gospodjo, pravo je deteta da održava lične odnose i sa roditeljem sa kojim ne živi. Zakonom su dužnosti pomoći porodici, preventivni i korektivni nadzor nad vršenjem roditeljskog prava poverene Centru za socijalni rad. Ako još imate i sudsku odluku o održavanju tih ličnih odnosa, onda ta majka izvršava krivična dela, jer, ne poštuje odluke suda. Centar bi morao, po službenoj dužnosti, da vrši prijavljivanje izvršavanja krivičnih dela. Takodje, dužnost Centra, kao pomoćnog istražnog organa u sudskim sporovima vezanim za porodične odnose, je i da ustanovi po kojem je pravnom osnovu izvršena promena adresa deteta. I ukoliko je i tu bilo muljanja, da, takodje, podnese krivičnu prijavu. Iskreno se nadam, da će se ispostaviti da za taj Centar u Palanci važe zakoni Srbije, a ne Tarzanije. Gospodin Ilić mi deluje vrlo pošteno i izgleda da savesno obavlja svoj posao, pa bacite sve to na papir i pošaljite mu. Vidite da je već počeo da uzima meru Centru. Pomozite mu da utvrdi prave dimenzije.

Krivične prijave se podnose nadležnom tužilaštvu, koje je dužno, za ovakva krivična dela da goni po službenoj dužnosti. Vaša je gradjanska obaveza da vršite prijavljivanje.

Sve ovo isto se odnosi i na druge koji su u komentarima ukazivali na korupciju u tom Centru i na razne nezakonite radnje. Iluzorno je očekivati da će Vučić iskoreniti svu korupciju u zemlji ili Srbijanka u Centru za socijalni rad. Moramo svi zajedno, ako želimo da živimo bolje i da zaštitimo našu decu. Prema tome - hrabro napred. Srbijanka je samo dala primer.

Odgovori

baka

#112 Re: Re: Re:

2013-09-12 19:34:53

#110: Supermen - Re: Re:

Hvala Vam gospodine na razumevanju i savetu.Sudsko resenje nemamo,a ni privremenu meru.Sve se to  odugovlaci od marta meseca,ali dace bog docice i taj dan.U ovoj Srbijankinoj nesreci ipak smo saznali mi drugi dosta  sta se radi i kako se radi.Tako dace i moj sin traziti dva policajca i socijalnog radnika da idu da uzmu dete od majke.Ako se tako radilo Srbijanki onda treba i drugima da policija izadje u susret.Tako da se nadamo dacemo imati podrsku socijalnog i policije u  Smederevskoj Palanci i bez problema ce otac uzeti svog sina makar na vikend.