Peticija za smenu direktora KCNS, dr Andreja Fajgelja

Quoted post

Ja

#130 Re:

2013-10-24 11:58

#11: Indijanac -

Dragi Indijanac, ovde nije reč o tome da je neko ISMEJAN. Da li danas "predstavnici Boga" drže pare u rukama? Da li ti i sti "bogoposlenici" državi u čijoj vlasti nemaju zvanično učešće PLAĆAJU POREZ? Ne? A šta mislite, da li ateiste vređa pojava ljudi u crnim odorama, sakrivenih iza nečešljenih brada? vernike nešto vređa? A ateiste ne sme da vređa?

Odgovori


Gost

#146 Re: Re:

2013-10-30 13:37:18

#130: Ja - Re:

Postovani, presvega vernike vredja pojava vladika u skupim automobilima i sa najnovijim telefonima koji zive najluksuznije sto mogu, a da su pri tome svi zakleti na siromastvo i asketski zivot. I daleko od toga da ja danasnje svestenike (vecinu) mogu nazvati vernicima, to su ljudi koji su svoj poziv shvatili kao profesiju, a ne kao bogosluzbu kako bi trebalo. I kao sto sam vec rekao i objasnio, umetnicko delo moze da se protumaci na nebrojano mnogo nacina s tim da ni sam umetnik i tvorac dela ne moze da predvidi sva moguca tumacenja i dozivljavanja. Tako gledano predstava Hristosa na krstu vise simbol religije nego crkve (tu podrazumevam ljude u crnom) pa samim tim napada sustinu hriscanske dogme a ne manipulaciju koja je proizvod delovanja odredjenih pojedinaca ili grupa.