Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post


Gost

#11

2013-11-19 16:33

Lako je zavrsiti fakultet u roku kada ti kupe stan preko puta fakulteta, daju auto za 18i rodjendan i mesecno salju par stotina eura za zivot... Ali sta sa nama koji moramo sami da se izdrzavamo, jer to nije imao niko da nam obezbedi... Pa uporedo moramo i da radimo i da ucimo, za sta vecina profesora uopste nema razumevanja... Plus kad napunis 26god vise i nemas status studenta, vec si nezaposleno lice koje, ukoliko hoce da radi preko studentske zadruge, radi za duplo manje pare neko neko ko ima 25god i manje... I nemas pravo ni na lecenje u studentskoj i td i td... Za sve ti treba novac koji moras da zardais sam, a to ti naravno oduzima jako puno vremena za ucenje i ne stizes na vreme da polazes ispite, a onda se jos nadje neko pametan da ti da rok za zavrsavanje fakulteta... Bila sam redovan student dok nisam ispala iz doma, upisala apsolventski i pocela da radim i sama da se izdrzavam- placam kiriju svakog prvog i ostalo i sad kad imam par ispita do zavrsetka neko me uslovljava... Strasno! A koliko je tesko istovremeno raditi i uciti govori cinjenica da mi apsolventski staz traje duze od samog studiranja-dok sam bila redovan student. Toliko, nadam se uspehu peticije i srecno!!!

Odgovori

minja

#135 Re: bravooo

2013-12-02 15:21:20

#11: -

bravo