Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post


Gost

#20 Re: Re: Re: apsolvent

2013-11-20 12:04

#19: - Re: Re: apsolvent

Ne radi se o studiranju na privatnom/državnom u smislu lakše je/teže je. Svima je jasno kakvi su privatni fakulteti. Već o odnosu institucije prema studentima. I na državnim mnogi studenti daju novac svake godine, i ja sam ga dva puta dala za obnovu apsoventskog, a gledaju nas kao smrdljiv sir i nemaju nameru da nam pomognu da položimo još dva ili tri preostala ispita. Govorimo o nipodaštavanju i nepoštovanju i uskraćivanju prava.

Odgovori

jedan od solunaca

#21 jedan od solunaca

2013-11-20 16:47:11

#20: - Re: Re: Re: apsolvent

Složila bih se sa svim gore navedenim i samo još jednom istakla činjenicu da je Filološki fakultet ubedljuvi "kolovođa" kada je reč o omalovažavanju studenata i poštovanju istih. Treba li istaći činjenicu da je regularni apsolventski staž na našem fakultetu trajao svega 6 meseci, da u tih 6 meseci nije moglo da se izlazi svakog meseca na ispit već samo dva regularna roka koja su pismena i umesna i famozni mart i decembar koji su samo za usmene delove ispita. Kad god se postavljalo pitanje tih rokova nailazili smo na zid ćutanja ili nam je rečeno da fakultet nije u mogućnosti da zbog manjka u prostoru izađe studentima u susret kada je reč o frekventnijem polaganju ispita. Naravno, da je u pitanju samo dobra volja i famozna reč ORGANIZACIJA I ŽELJA DA SE POMOGNE za koje teško da iko od svih njih zna šta zaista znače!

A ovamo su to neki prosvetni i pedagoški radnici koji nam poručuju da "čuvamo profesiju" i ostanemo ponosni.

Kada nam je "regularni" apsolventski rok od tričavih 6 meseci istekao sledilo je sačekivanje regulrnih studentskih rokova kojih je prosečno bilo pet i besomučno izlaženje na iste. Nikad nije dovoljno dobro za ispit, uvek mora "da se doradi" jer bože moj, svi profesori kao papagaji ponavljaju onu: " Kako ćete kolega ući sutra u odeljenje, a da to ne znate? Ne, ne mogu da vas pustim". Kao da priprema za te iste časove koje držimo u školama ne postoje i kao da ne znaju da se u tim istim školama predaje u PROMILIMA a ne procentima od onoga što mi prolazimo kroz naše ispite.

A u tim istim odeljenjima deca mešaju ćirilično i latinično pisano pismo (ovo se odnosi na populaciju od 15 do 18 godina, lično sam se uverila), da li je potrebno da i dalje nastavimo da pričamo?

P.S. Od svesno napravljenih previda i grešaka u ovom izlaganju izvinjavam se pravopisnim dušebrižnicima kao i na znakovima interpukcije koji su u gore navedenom tekstu navedeni onako kako se to radi u engleskom jeziku. Trenutne tehničke (ne)mogućnosti mi ne dozvoljavaju da ih napišem onako kako diktira naša pravopisna norma.Ukoliko je neki zarez završio gde ne treba, takođe, nadam se da mi nećete zameriti... Pridodajte to jezičkom i pravopisnom stilu moje malenkosti, neću se ljutiti.