PETICIJA: STOP UBIJANJU NAPUŠTENIH PASA!

Quoted post

###

#252 Re: Re: Re:

2013-12-06 16:52

#243: Guest - Re: Re:

Ja nisam nigdje naveo da je humano ubiti odjednom 12,13 hiljada zivotinja,niti sam superiorniji niti bitniji od drugih,jel vi to smatrate mozda da su zivotinje ravnopravne s nama ??? Jel humano kad vas napadnu,vi vjerovatno nigdje ne idete pjeske,vec onako iz auta pogledate i mislite ah sto su divne te zivotinje,na KCUS su doktora psi zamalo zaklali, bio je u prolazu do druge klinike ,apsolutno nije imao vremena da se zamara s njima da ih zadirkuje da ih sta vec malteretira zbog cega bi one imale razlog za napad.Imate li vi drugo rijesenje ako mislite da je rijesnje ponovna kastracija ,vjerojatno ce problem biti rijesen za jedno 10 god, ako sve bude po planu.

Odgovori


Gost

#275 Re: Re: Re: Re:

2013-12-06 17:19:58

#252: ### - Re: Re: Re:

Ne smatram da su nam zivotinje ravropravne, ali pogledajte kako se u ostalim drzavama tretiraju. Mozda vam je tesko to povjerovati ali svugdje idem ili pjeske ili tramvajem i svakodnevno se susrecem s njima. Par puta mi se i desavalo da me pojedini psi krenu napasti ali tad treba razumno reagovati jer kad vide da im nismo opasnost, nece ni oni biti nama. Ne kazem da nema pasa koji su u stanju ozbiljno povrijediti covjeka, ali onda uspavajte samo njih a ne one koji nisu apsolutno nista uradili. I da su se na vrijeme sterilizovali, danas ih pola ne bi bilo na ulicama. Ne zelim nikoga uvrijediti, podrzavam svacije misljenje, ali smatram da o problemima treba razmisljati na vrijeme a ne kada nam se, kao sad, cini da je jedino rjesenje njihovo ubijanje.