Produzenje roka za zavrsetak studija po starom programu

Quoted post

M

#328

2013-12-16 16:26

Zapravo, već se dešavalo (na jednom fakultetu pogotovo, znam ovo sa sigurnošću) da studenti dođu s advokatom ili pravnikom u studentsku službu. Više puta, nekoliko njih.

Što se tog roka za podnošenje zahteva tiče, ako vam ostane jedan ispit i diplomski (ukoliko mislite da i jedno i drugo možete obaviti u tih 20-30 dana; a koliko ja znam, diplomski se radi mnogo duže), ko kaže da morate da podnesete zahtev za prebacivanje?

Ne zaboravimo jednu vrlo važnu činjenicu - jeste da nas zakon eksplicitno štiti, ali problematika oko prebacivanja na bolonjski program je velika. Ne radi se to za nekoliko sati ili dana. Morate podneti i zahtev, polagati razliku itd. Upravo zbog toga fakulteti i pišu takva obaveštenja - da bi im bilo lakše, da bi završili sve u roku. Ali to jeste na našu štetu, da se ne zavaravamo... Podnošenje zahteva za prelazak avgusta-septembra je zato čak i u redu, ali mnogo ranije - nije.

No, opet, trebalo bi da se čvrsto držimo zakona (dok eventualno ne ostvarimo njegovu promenu) i da nam to bude najsnažniji argument. ''Ja imam pravo do tad i tad, za ostalo me ne zanima! Zakon morate poštovati i vi!''

Odgovori


Gost

#329 Re:

2013-12-16 16:39:38

#328: M -

Da li to znaci da 1 sept 2014 neko kme je ostalo par ispita + diplomski (koji je npr napisan ili u toku pisanja) treba sam da proceni da li ce stici i ako pogresi u proceni ili se desi nepredvidjena okolnost gubi status studenta jer nije podneo molbu?

Zato rekoh da je skraceno pa i za tih 20-30 dana.

Ovo u trecem pasusu u vezi molbe i polaganja razlike mi nije jasno, molim kolegu da objasni. :)

Valjda potpisivanje molbe za prelazak samo znaci da ce nas ubaciti u kompjuter i da cemo u toku narednih semestara slusati i polagati ispite, prakticno kao od pocetka s tom razlikom da ce nam nesto biti priznato.

Razlika novog i starog programa je velika, i realno a posebno za one koji rade jer moraju ili imaju porodice. Bolonja podrazumeva stalno prisustvo na fakultetu.