Петиција против одржавања концерата Дорис Драговић

Quoted post

Hrvatski vitezovi u domovinskom ratu

#331

2014-02-04 23:12

Ako ne odete na beogradski koncert Doris moze te to uciniti ovog leta. Posetite Split "najlipsi grad na svitu"
i uzivajte u njenom koncertu na Splitskoj rivi a usput posetite i kulturno-historijske spomenike poput splitske Lore....


SPLIT – Marija Knežević, supruga Nenada Kneževića koji je prema optužnici 1992. godine preminuo od posljedica premlaćivanja u Vojnom zatvoru Lora, jučer je svjedočila u postupku koji se vodi pred Županijskim sudom u Splitu protiv osmorice bivših vojnih policajaca u Lori zbog ratnog zločina nad civilima.
– Petorica odjevenih u maskirne uniforme s bijelim pojasom pozvonili su 13. lipnja 1992. godine ujutro oko 6.30 sati, a moj suprug im je otvorio vrata. Jedan on njih ga je odgurnuo pitajući ga gdje je oružje, a nakon pretresa stana u kojem nisu ništa pronašli, odveli su ga na ispitivanje. Jedan od uniformiranih tijekom pretresa pitao me je jesam li Hrvatica i zašto sam se udala za četnika. – kazala je Marija Knežević na jučerašnjoj raspravi.
O svom suprugu nakon odvođenja nije imala nikakve informacije, tek dva dana kasnije doznala je od svog oca da je Nenad Knežević ranjen pri pokušaju bijega. »Nazvala sam bolnicu i doktor mi je potvrdio da je moj suprug primljen i da je u jako teškom stanju, nakon dvije operacije nisu znali hoće li se izvući. Pitala sam je li teško ranjen, a liječnik mi je kazao da su rane na ruci i nozi lakše, no da mu bubrezi ne funkcioniraju, da su mu pluća teško oštećena i da su mu polomljena rebra. Nakon devet dana moj suprug je umro na dijalizi, a ja niti od jednog službenog organa nisam dobila obavijest da mi je suprug ranjen i da je u bolnici« – prisjetila se Marija Knežević tragičnih događanja prije točno 10 godina.

Odgovori

PETAR

#338 Re:

2014-02-05 18:47:59