Петиција против одржавања концерата Дорис Драговић

Hrvatski vitezovi u domovinskom ratu

#326

2014-02-04 22:19

ŠIBENIK – Na Županijskom sudu u Šibeniku jučer je u podne trebala biti objavljena presuda u »slučaju Damjanić«, u kojem se Božu Bačelića, Luku Vuku, Antu Mamića i Juricu Ravlića tereti da su 11. kolovoza 1995. godine u selu Prukljan, kao pripadnici Izvidničke satnije HV-a, iz automatskog oružja ubili pa potom zapalili bračni par Nikolu i Milicu Damjanić, čime su počinili ratni zločin protiv civilnog stanovništva. Međutim, umjesto izricanja presude, Jadranka Biga Milutin, predsjednica sudskog vijeća, donijela je rješenje o tomu da se glavna rasprava u tom kaznenom postupku počinje od početka, jer sudac porotnik Branko Nimac nije pristupio glasanju i vijećanju u tom slučaju. Nimac je, izvijestila je predsjednica sudskog vijeća, dan prije, oko 14 sati, nakon što je zaključeno raspravljanje, telefonski javio kako zbog liječničkog pregleda hitno mora u Zagreb.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-04 22:28


Hrvatski vitezovi u domovinskom ratu

#328

2014-02-04 22:34

pre nego kupite kartu za koncert Doris Dragovic
setite se i ovog detalja......

Jučer je pred vijećem riječkoga Županijskoga suda kojem predsjeda sutkinja Đurđa Jovanić nastavljeno suđenje Niki Barunu (47), Ivanu Strmečkom (44) i Ekremu Kadiriću (43) zbog sudjelovanja u ubojstvu umaškog ugostitelja Srbislava Petrova. Petrova je, prema optužnici, Kadirić udario čekićem po glavi, zatim ga je uz pomoć Strmečkog stavio u njegov osobni automobil, a potom polio benzinom i zapalio. Sve se to odigralo u noćnim satima 1. rujna 1991. godine nedaleko Umaga. U to vrijeme Barun je bio zapovjednik Policijske postaje u Umagu, Strmečki je bio policajac iste postaje, a Kadirić, tada poznat kao Valter, neposredno prije ubojstva pobjegao je iz psihijatrijske bolnice u Ljubljani gdje je izdržavao 15-godišnju zatvorsku kaznu zbog ubojstva supruge.
Jučer je svjedočilo 10 svjedoka, a među njima najupečatljiviji bio je iskaz Aleksandra Petrova, sina ubijenog ugostitelja. Mladić je ispričao kako je njegov otac imao u Umagu restoran »Čin – čin«, a on kafić »Paris«. Otac mu nije imao veze s politikom, zanimao ga je posao, a famoznog Valtera je upoznao neko vrijeme prije ubojstva. Čak je s njime u diskaču »Za – za« kojeg je držao Darko Tuđman stupio i u kontakt. Valter mu je tom prilikom rekao da je zadužen za ubojstvo njegova oca. Ako ga on ne ubije to će netko drugi učiniti... Sin je upozorio oca na prijetnje, ali ga otac nije shvaćao ozbiljno...
Hrvatski vitezovi u domovinskom ratu

#329

2014-02-04 22:53

Pre kupovine ulaznice za koncert "njihove drage i lipe Doris" prisetite se i ovog detalja ......

SPLIT (10.06.2002) – Danas bi pred Županijskim sudom u Splitu trebalo početi suđenje osmorici bivših vojnih policajaca optuženih da su 1992. godine u vojnom zatvoru u splitskoj ratnoj luci Lora počinili ratni zločin protiv civilnog stanovništva i ratnih zarobljenika.
Nakon podužeg predistražnog postupka, krajem rujna prošle godine tadašnji županijski, a danas glavni državni odvjetnik Mladen Bajić, zatražio je pokretanje istrage. Zahtjev je podnesen nakon što je u ljeto prošle godine u splitskom dnevniku »Slobodna Dalmacija« objavljen feljton s iskazima preživjelih iz zatvora u Lori, koji danas žive u Banjoj Luci i Srbiji. Tada je i uhićeno sedam vojnih policajaca, dok se prvooptuženi, nekadašnji zapovjednik zatvora, Tomislav Dujić i danas nalazi u bijegu. Tonči Vrkić, Miljenko Bajić, Josip Bikić, Davor Banić, Emilio Bungur, Ante Gudić i Anđelko Botić već se osam i pol mjeseci nalaze u pritvoru.
U istrazi je prikupljena dokumentacija te iskazi svjedoka koji potkrjepljuju navode optužnice. Putem pravne pomoći prikupljene su izjave svjedoka koji žive u SR Jugoslaviji, što je izazvalo prosvjede nekih udruga hrvatskih branitelja, pa čak i nekih zastupnika za saborskom govornicom, koji su ocijenili neprimjerenim »korištenje izjava agresora za suđenje hrvatskim braniteljima«. Međutim, uz te iskaze prikupljena su i svjedočenja preživjelih zarobljenika koji i danas žive u Splitu, a iskaze su dali i nekadašnji pripadnici 72. bojne Vojne policije u čijoj je nadležnosti 1992. godine bio zatvor u Lori. Među njima su i Mario Barišić i Milorad Paić, koji su i krunski svjedoci, a zbog prijetnji su pod policijskom zaštitom.
Prema prikupljenim podacima, kroz zatvor u Lori prošlo je najmanje 1.005 osoba, među kojima su bili i starci, žene i djeca. Zarobljenici su dovođeni iz cijele Dalmacije, istočne i zapadne Hercegovine, te jugozapadne i srednje Bosne. Zatvor, koji je bio u istoj zgradi u kojoj je do kraja 1991. godine bio zatvor JNA, bio je podijeljen u tri bloka. U trećem, nazvanom »blok smrti«, stradali su skoro svi zarobljeni Crnogorci. Po procjenama iznošenim u medijima, u zatvoru ili izvan njega ubijeno je između 60 i 70 ljudi.
O zbivanjima u Lori hrvatski državni vrh saznao je još 1992. godine, a krajem te godine izvijestio ga je i posebni izaslanik glavnog tajnika UN-a Tadeusz Mazoviecki u izvještaju o stanju ljudskih prava. Upravo su vojni policajci Mario Barišić i Milorad Paić o tome razgovarali sa samim predsjednikom Franjom Tuđmanom, nakon čega je o istom raspravljalo i predsjednikovo Vijeće za obranu i nacionalnu sigurnost, ali ništa nije poduzeto.
sasa

#330

2014-02-04 23:09

sve ovo rade nasi politicari hoce da nas mire sa hrvatima zato dovode ovu Doris.Zato ne idem na izbore nasi politicari su ludi lopovi i posle svega sto su hrvati ucinili nasem narodu oni dovode ustasicu.Nemam koga da biram i tacka za ovu platu pogotovo.Prave nas na budale hrvati ubijaju nase ljude a ovi nasi ih dovode
Hrvatski vitezovi u domovinskom ratu

#331

2014-02-04 23:12

Ako ne odete na beogradski koncert Doris moze te to uciniti ovog leta. Posetite Split "najlipsi grad na svitu"
i uzivajte u njenom koncertu na Splitskoj rivi a usput posetite i kulturno-historijske spomenike poput splitske Lore....


SPLIT – Marija Knežević, supruga Nenada Kneževića koji je prema optužnici 1992. godine preminuo od posljedica premlaćivanja u Vojnom zatvoru Lora, jučer je svjedočila u postupku koji se vodi pred Županijskim sudom u Splitu protiv osmorice bivših vojnih policajaca u Lori zbog ratnog zločina nad civilima.
– Petorica odjevenih u maskirne uniforme s bijelim pojasom pozvonili su 13. lipnja 1992. godine ujutro oko 6.30 sati, a moj suprug im je otvorio vrata. Jedan on njih ga je odgurnuo pitajući ga gdje je oružje, a nakon pretresa stana u kojem nisu ništa pronašli, odveli su ga na ispitivanje. Jedan od uniformiranih tijekom pretresa pitao me je jesam li Hrvatica i zašto sam se udala za četnika. – kazala je Marija Knežević na jučerašnjoj raspravi.
O svom suprugu nakon odvođenja nije imala nikakve informacije, tek dva dana kasnije doznala je od svog oca da je Nenad Knežević ranjen pri pokušaju bijega. »Nazvala sam bolnicu i doktor mi je potvrdio da je moj suprug primljen i da je u jako teškom stanju, nakon dvije operacije nisu znali hoće li se izvući. Pitala sam je li teško ranjen, a liječnik mi je kazao da su rane na ruci i nozi lakše, no da mu bubrezi ne funkcioniraju, da su mu pluća teško oštećena i da su mu polomljena rebra. Nakon devet dana moj suprug je umro na dijalizi, a ja niti od jednog službenog organa nisam dobila obavijest da mi je suprug ranjen i da je u bolnici« – prisjetila se Marija Knežević tragičnih događanja prije točno 10 godina.

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-05 12:39



Gost

#333

2014-02-05 12:44

Nepoželjna..ništa više ne treba reći!!!

Gost

#334 Re: http://SmartUrl.it/EnML

2014-02-05 17:43

#332: - http://SmartUrl.it/EnML 

 jebo ti sestru , zenu i majku,majke majcinu ustasku


Gost

#335

2014-02-05 18:02

Бојкотујмо све што је хрватско!!!!!!!!!!!!
СРБИЈА

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-05 18:26


PETAR

#338 Re:

2014-02-05 18:47

STANKO

#339

2014-02-05 19:09

7000 POBIJENIH SRBA U ZADNJEM RATU

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-05 21:34



Gost

#341 Re: Re:

2014-02-05 22:00

#337: STANKO - Re:  

 alo bre ja sam srbin

i zajebavam njihovo rvatsko vitestvo

procitaj i sledeci clanak o tome kako su rvatski vitezovi ubijali Stbe u Vukovaru i ko je prvi zapoceo ubijanja i klanja u tom gradu


Gost

#342 Re: Re:

2014-02-05 22:05

#338: PETAR - Re:  

 alo bre petar ja sam srbin

nisam nikakav rvatski vitez

zajebavam rvate i njihovo rvatsko vitestvo u proslom ratu


Gost

#343

2014-02-06 01:22

I OVAKO JE PREVISE HRVATA U SRBIJI!
x3g

#344

2014-02-06 01:26

Kako se ne plasi da je neko ne rokne?

Gost

#345

2014-02-06 06:47

ако је њена изјава тачна ,да је убила 11 људи,треба је притворити односно ухапсити кад слети на тло Србије.
Оливер

#346

2014-02-06 08:27

Где путујеш Србијо у ова тмурна и мрачна времена по Србски народ ...

Gost

#347 Re: http://SmartUrl.it/EnML

2014-02-06 10:38

#327: - http://SmartUrl.it/EnML

Skini se pederu, nije ti mjesto ovdje!

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-02-06 11:26



Gost

#349 Re: http://SmartUrl.it/EnML

2014-02-06 18:59

#348: - http://SmartUrl.it/EnML 

 alo bre ustaso SmartUrl

sto ti mila mati hrvatica tako stenje i jeci dok je karam

da joj mozda nije pozlilo .........

STASA

#350 ET348

2014-02-06 20:59