Закон о забрани НВО

Quoted post

Никола Баш Челик

#72 Тзв. невладине организације

2014-04-26 17:49

Нити сањао нисам да има толико шљама у Србији!Својевремено када је проф.др Момчило Грубач био надлежни министар који је покривао рад невладиног сектора,позвао нас је на састанак да би изнели своје мишљење о Нацрту предлога закона о удружењима грађана.Окупило се око 40-ак представника од којих смо само ми, Еколошки покрет Новог Сада и Србије, имали написану критику на Нацрт предлога закона и наш предлог тог закона како би требао да изгледа(скоро сва решења из нашег предлога су касније прихваћена.Сви остали представници тзв.невладиних организација су дошли само са једним питањем,односно интересовањем;шта ће бити са њиховим иностраним финансијерима после усвајања тог закона.Да се човеку стомак преврне!Али понављам по стоти пут,све ово што чинимо вредело би у некој нормалној држави,самосталној држави.Србија то није,јер ми трошимо наше емоције и енергију на скупљању потписа за петицију против рада осведочених непријатеља Србије,а онда ту петицију упућујемо истом таквом непријатељу и издајнику народа и државе у циљу вршења моралног притиска (другог значаја ова петиција неће имати)да донесе закон о њиховој забрани!Па то је апсурд!То је унапред осуђено на неуспех, можда служи и као вентил за смањење друштвеног незадовољства,али сигурно неће донети никакав бољитак,тај шљам се не може тако почистити.Једино мирно решење јесте да полиција и Војска Србије ухапсе председника Србије, Владу и Генералштаб због издаје народа и државе и да власт предају народу,да одбране Устав и стану на страну народа.Свако друго решење подразумева проливање мора крви што нико не жели нити призива,али је сваким даном све извесније,а када народ једном изађе на улице више неће бити праштања,чак и да полиција и војска скину панталоне и нагузе се, сумњам да ће им народ опростити године које су појели скакавци, како се то каже, односно убиство државе и народа.За потврду ових навода износим податак да сам потпуно сам три пута ишао на тзв.Народну скупштину испред које сам јавно преко мегафона позивао војску и полицију да ухапсе издајнике и стану на страну народа и једном на Генералштаб Војске Србије испред кога сам позивао генерала Диковића да изађе ако сме да га питам коме је положио заклетву;народу или члану Шарићевог нарко клана? Два пута су мене хапсили и сукобили са војном полицијом, али је онда полиција стала на моју страну постављајући питање председнику државе и министру одбране ко то спроводи геноцид над народом Србије и ко је то дозволио? Одговор полицији још увек није достављен, али ће се сутра полиција ипак морати определити када народ изађе на улице;или ће бити уз народ, или против народа, неће бити треће опције,а народ нико никад није победио. С поштовањем, Никола Алексић, лично

Odgovori


Gost

#80 Re: Тзв. невладине организације

2014-04-26 21:53:58

#72: Никола Баш Челик - Тзв. невладине организације

Поштовани брате,

 

Можда си у праву када кажеш да је ова петиција осуђена на пропаст пре него ли је настала, али ипак си је потписао. И хвала ти на томе. Прочиташ ли коментаре на ову петицију видећеш да су многи изненађени "колико их има". А ово је смо врх леденог брега када су у питању они који раде против наше државе и нашег народа. А ова петиција иако вероватно неће успети као петиција, послужиће као листа антисрпских НВО, како би што више људи видело ко им руши државу и против кога се треба борити.

Иначе свака ти част за ово што си радио са мегафоном, али тешко ћеш сам успети. Потребно је да се удружимо, заједно смо много јачи.