Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Quoted post


Gost

#24

2011-09-07 13:58

Pravo svakog coveka je da odluci da li ce da ide na casove veronauke u crkvu ili ne, ali ne i u skoli. Religioznost je intimna i privatna stvar svakoga coveka. Niko nema pravo da ga prisiljavaju na religioznost.
A Crkva kao institucija ne bi trebala da se mesa u drzavne i politicke stvari vec samo u svoje vlastite i njihovih vernika. Ali sa druge strane i vernici bi trebali da imaju takodje uticaja na crkvene dogadjaje.
Ako neko svesteno lice zeli da se bavi politikom, moze uvek biti clan neke partije po vlastitom izboru, ali kao osoba, ane kao predtavnik crkve ili kao crkveno lice.

Odgovori


Gost

#334 Re:

2011-10-01 16:28:11

#24: -

Ja stvarno ne razumem ko koga prisiljava na bilo sta? Ko nece na veronauku neka ne ide i tacka. Ne razumem oko cega se vode ove silne rasprave? Zato sto vama ne odgovara da to UOPSTE postoji? Ono sa cime se vi ne slazete jednostavno treba da nestane sa lica zemlje? Da li vam je palo na pamet mozda da neko zeli da pohadja veronauku, da ga to interesuje i da bi voleo da uci u skoli i o veri. Upoznala sam toliko dece koja su svojevoljno izabrala veronauku. I? Zato sto se vi ne slazete sa idejom da se ona pohadja u skoli, treba da se uskracuje drugima? Cist sebicluk i netolerancija. A sto se tice mesanja politike i crkve: Dragi moj/a, meni je jako smesno, sto pouceni odnosom katolicke crkve (koja nije crkva, vec sekta, politika koja se krije iza religije) dajemo za pravo sebi da govorimo o svakoj religiji i crkvi na isti nacin. Vama dragi moji nedostaje ono osnovno, a to je OBRAZOVANJE! Kad budete znali o onome protiv cega se borite, smatracu ovu peticiju vrednom! Pozdrav!

munze-konza

#548 Re:

2013-08-23 11:19:52

#24: -

Нема нико право ни да га присиљава на математику па га присиљава. А овде га бар не присиљава, него је право избора.