Peticija za ukidanje veronauke u skolama

Quoted post

Nikola Jovanovic

#168 Re: Re: Re: Re: Re: глупава петиција

2011-09-08 14:54

#161: Боки - Re: Re: Re: Re: глупава петиција 

 Ja spomenuo veru u evoluciju? Zamisli! I stavio sam to pod navodnike. Mislio sam da je ocigledno sta to znaci, ali posto nekima nije, evo pojasnicu. Koristio sam ironiju. Steta sto je nisi prepoznao. A u evolucija ne treba verovati. Samo treba koristiti mozak, nista vise.

Ali mi je neverovatno koliko si licemeran. Zaista neverovatno. Primer pravog hriscanina koji popuje, posmatra s visine, soli pamet i deli lekcije i uvrede. Ne gine ti raj, dzenet, valhala i vecna lovista. Jos treba da poverujem da nisi video udzbenik koji je apsolutno neprilagodjen drugim religijama izuzev pravoslavne. Mislim, ne budi bas toliki licemer.

A evo ti nekih naucnika koje je tvoja crkva ubila ili unistila jer su tvrdili da je Sunce zvezda oko koje se Zemlja okrece:

http://en.wikipedia.org/wiki/Giordano_Bruno 

http://en.wikipedia.org/wiki/Galileo_galilei

I pre hriscanstva su postojale religije, samo drugog modela, ali sve su sluzile istoj svrsi.

Ej, u 21. veku neko negira kakvi su zlocini cinjeni u ime religije. Zamena teza ti odlicno ide. Ne znam samo koji bozji posao obavljas time sto ides po Internetu i branis pravoslavlje. Ima tolikih svetih zemalja koje treba odbraniti ali je ocigledno lakse prosipati floskule na jednom mediju. Da se samo srpska crkva pitala, ma obicna pruga se ne bi pravila u Srbiji. Kao sto sad pricaju za Internet da je djavolji izum, tako su ranije bile one stvari koje su danas najopstije.  

Meni ispran mozak a ti verujes u Bibliju, razdvajanje mora, nojevu barku, nepostojanje dinosaurusa, itd. itd. Mislim, jedan Ezop je bio originalniji od tih naklapanja.

 

Odgovori


Gost

#173 Re: Re: Re: Re: Re: Re: глупава петиција

2011-09-08 15:37:24

#168: Nikola Jovanovic - Re: Re: Re: Re: Re: глупава петиција

Jovanoviću, ne lupetaj. Galileo nije bio  ni uništen ni ubijen, a Đ.Bruno nije završio na lomači zbog tvdnje da je Sunce zvezda oko koje se okreće Zemlja , a zašto je završio na lomači  lepo piše u tekstu sa vikipedije na koji si dao link, koji očigledno nisi ni pročitao jer ti je  važnija jeftina propaganda od istine, kao i većini ateista.