ZELIMO DA VERONAUKA OSTANE U SKOLAMA...

Quoted post


Gost

#4 Re:

2011-09-09 13:14

#1: -

dakle evo glas protiv:

ja sam ateista i veoma sam protiv poistovećenja srpskog naroda sa religijom, bilo kojom, naravno i ovom što zovete pravoslavnom. Uostalom, to sadrži i naš ustav.

Zatim, ima Srba muslimana i ostalih itd i naravno ateista. Zašto bi svi trebalo da uče nešto sa čim se neki suštinski ne slažu, a koristeći zajednički novac? Dakle, ja kao ateista vas ne nagovaram ni na šta niti vas odgovaram od vaših verovanja. Iznosim svoj stav o svemu tome i to je sve. (To je tako zato što pored ostalog verujem da će racio sam od sebe na kraju prevladati svugde u svetu). Stoga molim vas, nemojte ni vi biti iznad toga - nemojte nas nagovarati na vaše stavove (meni smešne), pa makar i bili ubeđeni da je vaša crkva isto što i srpski narod. Po mom uverenju mi Srbi sigurno nećemo nestati bez vas, naprotiv, bićemo napredniji.

Odgovori

Edvard

#10 Re: Re:

2011-09-10 13:48:04

#4: - Re:  

 

Poštovani, veronauka je izborni predmet. Znači, odaberete svom detetu građansko pravo i problem rešen. Niko Vas ninašta ne nagovara, samo tražimo nešto za sebe, zašta (PO USTAVU, AKO BAŠ HOĆETE) imamo puno pravo. I mi plaćamo porez, bila Vama naša vera smešna ili ne. Ja sam živeo u komunizmu i ateizmu, protiv svoje volje. Crkva je Crkva a srpski narod je srpski narod. Niko to ne poistovećuje, samo se radi o pravu velikog broja ljudi na svoj izbor. Valjda smo prevazišli doba kada su zbog slave i odlaska u crkvu ljudi išli na razgovore u policiju. Neka svako ima pravo na izbor.