ZELIMO DA VERONAUKA OSTANE U SKOLAMA...

Quoted post

Edvard

#11 Re: Re:

2011-09-10 13:55

#5: - Re:  

 Poštovani, s' obzirom da među bezbožnicima ima mnogo veći broj pedofila nego među sveštenstvom, Vaša primedba nije na mestu. Verovatno ste mislili na katoličke sveštenike, kao i u kontekstu inkvizicije, koju Pravoslavna Crkva nikada nije imala. A što se tiče zločina u ime ideje, mislim da tu komunisti prednjače jer su ubijali i mučili na najsvirepije načine sveštena lica i vernike, naročito u Rusiji. Nemojte misliti da su ti komunisti bili ateisti, oni su nesumnjivo bili satanisti.

Odgovori


Gost

#13 Re: Re: Re:

2011-09-10 19:47:03

#11: Edvard - Re: Re:

Ja sam primedbu upotrebio kao odgovor na generalizovanje ideje ateista u komunizam isl, u formi da možemo i mi sa druge strane istom merom da generalizujemo stvari pa vam generalno pripišemo zločine koji su se radili u ime religije. Ali nećemo to da uradimo :)

Koliko god se vi ograđivali od katolika, vi ste ista vera. Koliko god vi prikazivali crkvu u najboljem svetlu, vidimo da je ona potpuno podložna ovozemaljskim grehovima (mislim npr na mnogobrojne "raskole" u najbližoj nam crkvi, na odmetnike sveštenike itd). To što su rusi mučili ubijali sveštenike nema nikakve veze sa ateizmom. Ateizam, za razliku od antiteizma, nema ništa protiv religije, čak je ceni kao kulturnu vrednost. Ali s obzirom da je crkva organizacija, nju nikako ne možemo tretirati kao religiju ili veru. Nju tretiramo kao organizaciju, i to političku, vrlo moćnu dakle opasnu, sve dok se ona bavi politikom i dok nasuprot svojim izjavama kontroliše i uživa strahovito veliko materijalno bogastvo.

A to da su komunisti satanisti se potpuno slažem sa vama, što indirektno podržava moj stav u odnosu na stav vašeg religioznog istomišljenika na čiju poruku sam reagovao. Naravno, sve to uz napomenu da koliko verujem u boga toliko i u satanu :) ali recimo da mogu da upotebim to kao metaforu.