"KRALJEVO-SRBIJA RACING CENTRE"/ Obnovimo Autodrom Beranovac

Quoted post


Gost

#1

2015-03-14 09:10

- s obzirom da je staza Beranovac neopravdano zapostavljena i od celnika grada Kraljeva i od celnika AMSS i auto sporta uopste vrlo rado se prikljucujem ovoj peticiji.Beranovac pratim od samog pocetka,od vremena kada je ilo i po 50000 gledalaca i kad je auto i moto sport bio na vrhuncu u Jugoslaviji.posto mi je automobilizam velika ljubav ,to mi je i zelja da ga vratimo u Kraljevo.sve pohvale moto sportistima koji se nikad nisu odrekli Beranovca ,koji nadju snage i sredstava i bez kuknjave se organizuju i odrzavaju svoje trke .Beranovac ima izvanredne mogucnosti za organizovanje auto -moto sporskog centra ,prvo zato sto je odvojen od grada a ipak ne toliko daleko da se nemoze i peske doci do njega,ogradjen -znaci odvojen od javnog saobracaja.Autodrom Beranovac ne cini samo staza za auto trke duzine 5250 metara ,vec na njemu ima oko 25 km.asvaltiranih puteva sto daje razne mogucnosti za konfiguracije staza ,kao sto su motorciklisti odabrali kraci krug za trke.povrsina koju obuhvata Beranovac je velika a konfiguracija terena brdsko-ravnicarska tako da postoji mogucnost i za organizaciju i kros trka .sve u svemu smatram da i drzava treba da se ukljuci u ovu obnovu jer vcc postoji 90% infrastrukture i smatram da ulaganja ne bi bila relativno velika.nedavno sam procitao izjavu ne secam se vise koga(mislim da je to rekao neko iz AMSS) da ce u okolini Zrenjanina da se gradi autodrom ,sto je van svake pameti graditi nesto od nule ako vec negde, ne tako daleko ima nesto sto vec postoji.nadam se da ce ova ideja uspeti da se realizuje i da se sto vise nas ukljucimo u njenu realizaciju makar i na ovaj nacin.mislim da ovo treba nekao "razglasiti"i po forumima koji za temu imaju automobilizam(ja cu to poceti odmah)jer sam ja slucajno naleteo na ovu .

Odgovori


Gost

#8 Re:

2015-03-24 19:13:12

#1: -  

 Hvala na potpisu. Kada postignemo relevantan broj potpisa predacemo ih na sve adrese koje su nadlezne za ovo pitanje. Uskoro ce krenuti i spot o peticiji koji je trenutno u izradi. Potrebno je serovati na razne forume kako bi se sto vise videla peticija. Pokrenucemo sve politicke cinioce u Kraljevu da zastupaju ovu pozitivnu ideju za buducnost Auto sporta u Srbiji i napraviti srpski brend za balkanske i evropske sampionate.