SKUPLJANJE GLASOVA ZA STATUS RODITELJ-NEGOVATELJ

Quoted post

Marija Protic

#22

2015-10-11 15:30

Ovo kaze Ustav ko i kako moze da predlozi zakon:

Pravo predlaganja zakona

Član 107

Pravo predlaganja zakona, drugih propisa i opštih akata imaju svaki narodni poslanik, Vlada, skupština autonomne pokrajine ili najmanje 30.000 birača.

Zaštitnik građana i Narodna banka Srbije imaju pravo predlaganja zakona iz svoje nadležnosti.

 

Cinjenica je da nijedan narodni poslanik igurno ovo nece predlozi jer ga to ne zanima. 

Postoji vec nacrt zakona o finansijskoj podrci porodici sa decom na sajtu Sase Jankovica.

kucajte na google Nacrt zakona o finansijskoj podrci porodici Sqsa jankovic. nece ovde da mi ga prihvati jer je dugacka rec. 

Ali nema nikakav nacrt zakona o izmeni zakona o radu i socijalnoj zastiti. i to je velika mana svega. 

Ako hocemo radni staz i platu jer radimo posao logopeda, defektologa, licnog pratioca, pedagoskog asistenta,...neko i fizioterpeuta, medicinske sestre, a ja sam postala i advokat....moramo najpre menjati zakon o radu i onda krenuti dalje u pricu za sve ono sto radimo bez prijave, plate , staza. Oatle trebamo poceti . A drzavi je ipak jeftinije da nas plati nego a zaposli av ovaj kadar, a nece cak ni to da uradi. Zato ja za pocetak planiram da tuzim ministarstvo prosvete jer nemam pedagoskog asistenta za dete. A posle ce doci i na red ministarstvo za RAD, ZAPOSLJAVANJE I SOCIJALNU POLITIKU ako treba jer ovo ministarstvo je osim ministarstva za socijalnu politiku, ujedno i ministarstvo za zaposljavanje i rad, pa me zanima sta cini i radi po tom pitanju. I ne zelim da vise roitelje dece sa invaliitetom tretira kao socijalne slucajeve, vec da zaposljava. Ako vec nisu kreativni da pisu zakone, neka samo za pocetak urade Copy paste iz Hrvatske, a onda idemo dalje. I po meni ovaj zakon treba da stimulise zaposljavanje roditelja dece sa invaliditetom, a kasnije i samih osoba sa invaliditetom, a ne da nas stavljaju u kategoriju socijalnih slucajeva. 

Marija Protic

Odgovori

Dragana

#49 Re:

2015-10-13 11:43:10

#22: Marija Protic -  

 Slobodno i mene stavi zajedno cemo ih tuziti....