Zahtev za promenu odluke o matičnim područjima u opštini Negotin

Quoted post


Gost

#71

2016-02-12 14:11

Za žaljenje je što se još uvek delimo na četnike i partizane, DS i SNS, naše i njihove itd., i dok je sveta i veka, uvek će nekog biti da to čini. Kakvo plitkoumno razmišljanje! Iako sam siguran da će moj potpis kod nekoga izazvati revolt u Jabukovcu, jer odatle potičem, logika mi nalaže da podržim ovu peticiju iz 2 razloga: radi očuvanja dobrosusedskih odnosa između naša dva sela i zbog prava meštana Urovice da očuvaju život samog sela, a to se svakako neće postići gašenjem mesnih(državnih) institucija. Međutim, za takav trend svuda u Srbiji, ne samo u Jabukovcu i Urovici, krivi smo sami. Naši dedovi i pradedovi do 2.sv. rata, pa sve unazad do belih orlova, znali su recept za opstanak i napredak sela, a to su deca. Rešenje za promenu ove odluke je jednostavno: potrudite se da u svakom dvorištu ne bude samo po jedno ili eventualno dvoje dece, već troje, četvoro i više. Samo na taj način mogu opstati i Jabukovac i Urovica i sva druga sela, i uvek ćemo imati razloga za ponos, i na decu koja će sa svojom decom nastaviti da čuvaju naša ognjišta od zatiranja, i na decu koja će u svetu sa ponosom pričati svojoj deci o njihovom poreklu.

Odgovori

Djordje Stankovic

#72 Re:

2016-02-12 17:47:20

#71: -  Svaka cast GOSPODINE. Pozdrav za sve ljude dobre volje i misli, ali mislim da ih u zadnje vreme sve manje i manje ima na ovome svetu.