Ivanu Vujović nazad u takmičenje

Quoted post


Gost

#10

2011-11-07 06:02

Mislim da je Ivana veceras (a i do sada) stvarno bila losija od Dusana. Decko je pokidao, nije mu ni do kolena. Zasluzio je da prodje, i ziri je dobro postupio. Jeste ona posebna, ali nema dobar glas, ne znam ni kako je dosla do top18!

Odgovori


Gost

#13 Re: ???

2011-11-07 15:23:16

#10: - Ajd' sad, al' iskreno, reci - ne stidi se, ti si išao/la u školu za decu sa "POSEBNIM POTREBAMA"? Gluv/la si??? Nije to sramota, ali je sramota da tako LUPETAŠ. Ako si slepac, pa ne baviš se onda slikarstvom, zar ne? Iako bi možda strašno želeo/la!!! Ovde se ne radi o tome da li ti je neko simpatičan (da li ti se više fizički dopada ili da li ti se sviđa vrsta muzike kojom se bavi). I pre nego što zapališ odavde i NIKADA  se više tako ne ispovraćaš, da tvoje bljuvotine ovde ne bi bile uzaludne, evo ti prilike da naučiš nešto. Prilikom toga koji je od dva glasa bolji, ocenjuje se sledeće:

1. Tačnost (da li pevač može u potpunosti da reprodukuje zadatu melodiju) - tu je Dušan gori od Ivane, jer je tokom takmičenja neprestano falširao;

2. ritam (da li pevač može TAČNO da reprodukuje zadati ritam) - i tu je Dušan gori od Ivane, jer je sve vreme takmičenja ispadao iz ritma - Ivana ni jednom;

3. dijapazon (registar) i prilagodljivost glasa - koliko neko "oktava" i kakvu vrstu melodije može da otpeva - tu su neuporedivi, naravno u Ivaninu korist, jer za razliku od nje Dušan ume samo "narodnjački" da peva - svaka, ali apsolutno svaka otpevana melodija mu vuče na "nečsite" tonove i "narodnjačke" trilere tokom kojih UVEK isfalšira. Nemam naravno ništa protiv "narodnjaka" - naprotiv, uporedi Dušana sa Harisom Džinovićem koga imitira. Mislim da posle ovoga prestaje svaki komentar što se njega tiče, a uporedi Ivanu recimo sa Tanjom iz Oktobra ili sa Biserom Veletanlić, pa onda lupetaj kao što si se izlupetao/la;

4. snaga odnosno jačina glasa i osećaj za krešendo - to Dušan, za razliku od Ivane UOPŠTE NE POSEDUJE niti je ikada čuo šta je to, a kamo li da to ume da koristi tokom pevanja (zato se i kaže da je "bled" - ne želim da ga uvredim niti da zbijam šale sa njegovim genotipom, naravno da u prirodi nije bled - naprotiv taman je, to se samo tako kaže za njegov glas);

5. boja glasa - da li je uopšte ovo potrebno objašnjavati - Ivana za razliku od svih učesnika ima toliko originalnu boju glasa, da se to retko rađa bilo gde u svetu, a na takmičenju ne postoji niti jedan takav glas. Naravno ima lepoih glasova i pevača koji ZNAJU da pevaju, ali kada do ovde dođe, onda odlučuje upravo boja glasa (koja nekom može da se sviđa ili ne). Pavaroti nije bolje pevao od Dominga, ali je imao originalniju BOJU glasa i naravno za nijansu JAČI glas, zato je i bio No. 1;

6. scenski nastup - da li je ovo uopšte potrebno komentarisati ili treba da ti crtam da je Ivana čudo???????

Znam da papir (ekran) sve trpi, ali života ti ne lupetaj. To što više voliš "narodnjake" od "zabavnjaka" ili "crne" od "belih" nema veze sa tim da li je neko bolji ili lošiji pevač. S toga, MARŠ BRE U KUČICU i ne dolazi ovde više jer si - zlonamerna diletantska BUDALA!!!!!!!!!!!!!!!!!