LINK KA ADRESI EVENTA PROTESTA -https://www.facebook.com/events/179848942421512/

Quoted post

sonja

#70 Re: Re: HEJ SONJA

2016-09-12 12:01

#67: Student - Re: HEJ SONJA 

 Ja nisam govorila za druge, vec za sebe. Znam da postoje Fakulteti koji dele taj novac. Ne kazem da je to u redu, ali, takodje smatram da nije u redu da svako tumaci Bolonju kako mu padne na pamet.

1. 5 rokova; 3 za zimski semestar (jan, april, jun) i 3 za letnji (jun, sept, okt), a ne 10. Ko ne polozi, sledece godine ide sve ponovo uz placanje.

2. 48 bodova prag; ako ima vise kandidata sa ostvarenih 48 bodova od zakonom predvidjenog, pravi se rang lista i povlaci crta na zadatom broju.

3.

Prepisivanje, godinu dana zabrane studiranja.

Odgovori

Sinner

#72 Re: Re: Re: HEJ SONJA

2016-09-12 12:35:06

#70: sonja - Re: Re: HEJ SONJA 

 1)Bolonja uopšte ne definiše broj bodova i slične stvari, jer je tzv. Bolonjska deklaracija ništa drugo nego skup floskula i ideoloških opštih mesta, smernica, pa se onda svaka država koja realizuje Bolonju, izvlači na nju kako bi studentima opravdala pogoršanje uslova studiranja i komercijalizaciju obrazovnog sistema. Znamo vrlo dobro šta je Bolonja, i šta je Strategija za razvoj visokog obrazovanja do 2020, ništa ne brini, proučili smo, i to i pravna akta pojedinačnih fakulteta i našeg Univerziteta. Ono što je činjenica, jeste da su naplate prijava i overa semestra nezakoniti, što je Verbić, prethodni ministar lepo i rekao;

2)Najbolje 2 roka, i svi da vam plaćaju kad ne uspeju da daju ispite po vašim zastarelim programima. To bi vi voleli;

3)Ne 48 bodova, i ne prag, nego besplatno i svima dostupno obrazovanje;

4)Slažemo se svi za prepisivanje, samo što se obraćaš pogrešnim ljudima. Mi iz SPNS ne prepisujemo, većinu članstva SPNS čine sjajni studenti koji studiraju da bi nešto naučili, a ne da bi skupili vaše kretenske bodove;

5)Jel ukusan sendvič botino?