Bus minus privatnost

Quoted post

Predrag Cvetković
Autor peticije

#8 Re: alo bre

2012-02-11 15:42

#7: dam - alo bre

Ja sam pisao peticiju. Hvala što si objavio JEDAN OD DVA papira koja moraš da potpišeš pri vađenju personalizovane bus plus kartice ali si zaboravio da nemaš posla sa vjevericama. U pravu si, imamo Internet i nije teško provjeriti šta piše na DRUGOM papiru koji si (namjerno??) prećutao i koji MORAMO da potpišemo prilikom vađenja personalizovane BusPlus kartice:

"Društvo za marketing i usluge Apex solution tecnology doo, Beograd, kao odgovorno lice za prikupljanje i obradu podataka, može gore navedene moje lične podatke obrađivati i prosleđivati za potrebe BusPlus benefit programa koji se realizuje u saradnji sa Delta Maxi doo, Beograd, Erste Banka AD Novi Sad, Telekom Srdina AD Beograd i ovde odgovornog lica;"

Da ne citiram dalje, čitav tekst je na adresi http://www.busplus.rs/images/zahtev-2.jpg, lijepo piše da će da ih koriste u svrhe marketinga.

Pozdravi ekipu i reci im da su gotovi. BusPlus neće koristiti kao svoju marketinšku agenciju a to ćemo da izvedemo na ovaj ili onaj način.

Odgovori

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-02-12 23:15:40



Gost

#14 Re: Re: alo bre

2012-02-12 23:53:56

#8: Predrag Cvetković - Re: alo bre

Taj drugi papir koji svi pominjete je za učlanjivanje u Benefit program koje je OPCIONO i koje ja recimo nisam potpisao jer me ne interesuje. Dakle nije preduslov izdavanja BusPlus kartice, kao što se ovde NETAČNO navodi. Ako neko hoće da dobija popuste od partnera BusPlus-a onda je logično da mora da ostavi svoje podatke kako bi ti isti partneri (i samo oni) mogli da im šalju reklamni materijal, kao što lepo i piše. I u ovom citiranom delu se lepo vidi da nije neograničeno ustupanje ličnih podataka (kao što navodi autor peticije) već je ustupanje samo za potrebe BusPlus benefit programa i ograničeno je na konkretne firme. Ja ovde ne vidim povredu privatnosti. Ako nekome ovo smeta i plaši se za svoje podatke u istom dokumentu lepo piše da može da ih povuče na lični zahtev. I gde je ovde "narušavanje privatnosti neviđeno do sada na planeti zemlji"?

Svi ste spremni na neku bunu protiv bilo kog oblika vlasti, pljuvačinu i teorije zavere, a niko nije sposoban da lepo i do kraja pročita 2 parčeta papira! U naslovu ovog drugog piše ZAHTEV ZA PRISTUPANJE BUSPLUS BENEFIT PROGRAMU i to niko nije primetio? I onda su drugi "vjeverice" i drugi "šibicare"?

Koju ekipu da pozdravi? Ko je gotov? Kakve su ovo pretnje i kome su upućene gospodine Cvetkoviću? Postavite tendenciozan i netačan opis u peticiji, iznosite netačne zaključke i onda na kraju prazne pretnje ako se pojavi neko sa drugačijim mišljenjem? Lepo, nema šta!

...a za čoveka koji je potpisao nešto jer ga neko drugi nije upozorio na sadržaj to je njegov problem. Svako je odgovoran za ono što potpiše. Ako na kraju dođe kući, na miru pročita dokument i vidi da nije trebalo da potpiše lepo ode ponovo do šaltera i povuče svoje podatke i mirna Bačka. Šta kažete na ovu "je**** informaciju" na dokumentu sa linka koji ste poslali "zemljače" ali ga očigledno niste pročitali? Imate Internet ali izgleda nemate strpljenja i mozga... :)