Peticija protiv rusenja Picinog parka u Banja Luci!

Quoted post

Srđan

#34 Re: pih

2012-06-01 23:08

#17: - pih

Poštovani, nemaju isti značaj livada u selu i ona u gradu. Do one u selu se (ako živimo i radimo u gradu) može vrlo rijetko stići, i uz veliko odvajanje vremena i novca. "Livada", tj. park u gradu je mjesto pored kojeg ili kroz koje svaki dan prolazimo i od neprocjenjivog je značaja za kvalitet života u gradu. Kad se naše društvo još malo kultiviše vidjećete koliko će takva mjesta postati još više korištena, kao u mnogim gradovima zapadne Evrope gdje se i mladi i stari okupljaju na takvim zelenim oazama za vrijeme sunčanih dana i prave kratak odmor u zelenilu, koji inače ne bi bio moguć kad bi se moralo putovati autom na selo. Danima bi se mogli nabrajati sociološki i psihološki razlozi koji idu u prilog parku u gradu. A što se tiče korupcije i kriminala, pa baš se na ovom mjestu i borimo protiv tih stvari, jer su korupcija i kriminal u našem gradu otjelotvorene u vidu gradnje. Raspitajte se malo o više o tome, i vidjećete, nije teško naći informacije. To da je naša država ogrezla u problemima je tačno, i ovo jeste jedan vid borbe protiv tih problema: borba protiv građevinske mafije i vladavine malograđanstva koja ne uviđa značaj parka za jedan grad. Iz stručnog ugla govoreći, s obzirom da Banja Luka spada u veoma razuđene gradove, mjesta za gradnju, a time i za "hranjenje gladnih usta" koje vi pominjete, ima za pretek. Narod se osvijestio, a vi?

Odgovori


Gost

#37 Re: Re: pih

2012-06-02 12:52:17

#34: Srđan - Re: pih

Tacno je to sve sto Vi pisete o potrebama grada i gradjana za jednim okupljalistem u vidu parka. Ali zaboga, budimo realni, nista gradjani postici nece ovim ili bilo kakvim drugim vidom protesta. Zgrada ce da se napravi! Dovoljno sam svjesna da mi prvo to bude jasno. Korupcija i kriminal u Vasem gradu a i u bilo kojem drugom u RS su otjelotvorene u svakom segmentu drustva a pogotovo u gradjevinarstvu to mi je takodje kristalno jasno ali mi je bilo jasno i prije sedam godina, kad se mozda protestima i moglo nesto napraviti.  Sad je, zar ne mislite, malo kasno za to. Banjaluka je vec "zabetonirana". I pretvorila se u nekakav drugi grad, grad nekih drugih banjalucana. Tvoraca "urbanistickih planova" i dodjelitelja "dozvola za gradnju" iza kojih ce da se kriju, dzepova punih tajkunskih para!

Drago mi je cuti da se narod osvijestio, bojim se da ne bude prekasno!

Banjalučanka

#39 Re: Re: pih

2012-06-03 23:02:12

#34: Srđan - Re: pih

Svaka čast Srđane, ko je bio u evropskim gradovima imao je priliku da to vidi. Naš grad je uvijek bio grad zelenila i aleja, i ako mi ne dignemo glas, ko će?