Хоћемо историјска предавања др. Јована Деретића у школама!

Quoted post

lichy

#28 Re: Re: Re: Re

2013-02-05 18:06

#26: - Re: Re: Re

Postoji razlika izmedju umerenog i preteranog patriotizma. Taj preterani patriotizam prerasta u nacionalizam, a to koliko znam nije dobro. Ja se ponosim time sto sam Srbin, ali ne pricam da su Srbi nebeski narod, da smo inteligentniji nego drugi (kao sto mnogi Srbi rade), smatram da smo u sustini jednaki sa vecinom drugih naroda. Da, takodje sam procitao da Jovan Deretic smatra da je i Isus iz Srbije, dajte molim vas ... A sto se tice cirilice, ne vidim nista lose sto njom pisete, sta vise to treba da se postuje, ali ne zato sto ste Vi ''veliki patriota'' ili bolje receno ''Srbenda'', nego zato sto jednostavno treba da se neguje nase pismo. Ja u svim strucnim radovima pisem cirilicom, kada pisem olovkom, pisem cirilicom, ali pisem zato sto je to lepse i pravilnije, a ne zato sto time isticem svoju nacionalnost. I nemojte pogresno da me shvatate, ja nemam razloga da se ljutim na Vas ili na nekog drugog. Smatram da sam se skolovao u dobrim skolama i da imam izvesno znanje, tako da mi Vasi komentari nista ne znace, sta vise, smatram da Vi vasim komentarima pokazujete taj nedostatak. Naravno, bez uvrede. :P
I jos jedna stvar, autor ove peticije je napisao da smo mi govorili serbski, pa otud to B. Ako cemo tako, u srednjem veku Srbi su govorili staroslovenski, jer sad trebamo da pricamo isto onako kako su pricali i Srbi u srednjem veku ? :)
Pozdrav.

Odgovori


Gost

#31 Re: Re: Re: Re: Re

2013-02-06 15:33:29

#28: lichy - Re: Re: Re: Re Pa nisi skroz u pravu!!

 


Gost

#76 Re: Re: Re: Re: Re

2015-12-12 21:08:22

#28: lichy - Re: Re: Re: Re 

 Nije Deretic rekao da je Isus iz Srbije, nego da se obratio na staroslovenskom kada je pozivao Iliju. Drugo, kada neko kaze da smo najinteligentniji narod, to nije hvalisanje, nego puko iznosenje cinjenice, zasto bi bilo sramota da se pohvalimo svojom vrlinom, sta,  treba da krijemo i to u cemu smo najbolji, pa svi se u svetu hvale onim u cemu su najbolji, neko pravi najbolje pivo i kobasice, neko moze najvise sume da isece, neko da uhvati lasom najvise teladi, mi se hvalimo mozgom, jer smo iznedrili dosta genijalaca, hvalimo se pobedama u ratovima i hvalimo se pobedama u sportu, hvalimo se tragovima stare kulture i istorije, sta, treba da saginjemo glavu.