Хоћемо историјска предавања др. Јована Деретића у школама!

Quoted post

Slavyan

#29

2013-02-05 19:13

E ovako, ja sam i patriota, i nacionalista, obozavam Srbiju, svoju zemlju, kao i Rusiju, nasu majku i zastitnika. Mrzim NATO, EU, Ameriku i ostala g*vna, i zelim im da ih sto pre neki Taliban pocasti nuklearnom bombom, ako moze onako djuture. Ali, moje misljenje je da Deretic nema vezu sa vezom i da je plasirao neke ideje koje ne samo da su istorijski netacne, nego se granice sa neverovatnom komedijom. Mislim, da li je covek pokusao da bude ironican ili ne, nemam pojma, ali da ga je onako majstorski odvalio, odvalio ga je. Slusajte svi, mi Srbi smo dosli iz Zakarpatja. I to nije neka nordijska istorija, vec ona istinska. I dokazi stoje u muzejima sirom Ukrajine, molicu lepo. Ko mi ne veruje, nek spakuje kofere i nek proputuje tamo, pa kad bude obisao nekoliko arheoloskih muzeja, pa kad vidi materijalne i druge dokaze o poreklu Slovena, kao i Srba, nek se javi. Takodje, ukrajinski je slican srpskom jeziku, cak slicniji nego ruski. Mi smo maltene jedan narod, samo smo pre vise stotina godina otisli na ekskurziju na Balkan i nismo se odatle vratili. Dakle, sve one teze da su Srbi Atlantidjani, Vavilonci, Kricani i takve stvari, okacite macku o rep. Postovanje prema drugim drevnim civilizacijama, oni su bre imali dinastije kada smo mi jeli kamenje. Doslo je i proslo nase vreme (mislim na trenutnu okupaciju od strane Zapada), a ako budemo imali razuma, izboricemo se i za buducnost, pa da im pokazemo svima. Pozdrav i gledajte knjige ne samo sa Zapada, vec i sa Istoka!

Odgovori

Ilir

#32 Re:

2013-02-06 15:43:25

#29: Slavyan - Nemoj da si pun predrasuda i da vjeruješ u gluposti na te istorijske izvore se ne pominje da se neko negdje selijo ali na kamenu Rozeta koji je danas u Turskoj postoji natpis o Srbima isto tako i u Bagdadu (ili Bog dade) Boginja Serbona je još jedan dokaz. Zašto je ljetopis popa Dukljanina (a svi znamo što je bila Duklja) prepravljana dok je prevođena sa izvornog srbskog na latinski a poslije i na hrvatski! Svi znamo što je Duklja. Čovjek je htio i uspio je da napiše dobru stvar koju su poslije ili sakrili ili spalili. Ja te ovdje pola demantujem pola se trudim da ti objasnim ali znam badava to je urođeno u srbski mozak da mi ne vrijedimo i da slušamo druge. 
Dakle ideja je da nam se ospori pravo na ove teritorije i da se srbski jezik izbriše a srbska kultura uništi jer je ne sumnjivo na srbskoj kulturi nastala cela evropska itd itd kapiraš? Idi u te muzeje ali pitaj odakle su eksponati i kako su tamo došli ili još lakše ako hoćeš poslušaj mene idi u beogradske muzeje i ovdje imaš dosta dokaza i dosta bitnih stvari za koje bi europejci voleli da su nestali tokom bombardovanja kad su nam biblioteku uništili bez ikakvog razloga objašnjivog nama ili u Budvu odakle sam ja i u stari grad pođi tamo imaš antičke predmete srbske kulture na ovim prostorima.
Priča o zakarpatju i bitci koje nije bilo kad smo došli me uopšte ne zanimaju. Ajde pozdrav