Peticija protiv vracanja konja coveku koji ga je tukao u centru J


Gost

#551

2014-12-19 05:48

Procitala sam da je ovaj ovako ubio sigurno 100 konja i meso delio ljudima za kerove. Nevidjen idiot


Gost

#552 Re: Usvajanje konja

2014-12-19 07:19

#533: Omladina Petrovaradin - Usvajanje konja 

Omladina Petrovaradin

#533 Usvajanje konja

2014-12-18 22:59

Omladinski centar Petrovaradin bi rado usovjio konja, izlečio ga i negovao ali ne znamo na koji način doći do te jadne životinje. Imamo smeštaj za njega i obezbedili bismo uslove da je lečimo i negujemo i želeli bismo da ostane naš. Ako neko zna ko je dalje nadležan za tog konja i da li je moguće usvajanje te napaćene životinje molim vas da nam javi.

Unapred hvala

 Svaka Vam cast!!! Ima li nacina da se ovo uradi? Pozdrav!


Gost

#553

2014-12-19 08:07

Iz prilozenog se vidi da zivotinja zivi u nehigjenskim uslovima. A u neuhranjenosti konja ne treba komentarisati. Covek nema kulturu gajenja zivotinja. Prema tome ,odmah mu oduzezi konja.

Gost

#554

2014-12-19 08:08

Stvarno se nezna ko pije ko placa vise u ovakvim slucajevima!Vracaju jadnog konja monstrumu sta zlostavlja sve oko sebe,e pljujem na ovaj zakon i ko ga sprovodi!Umisto da se zastite jadne zivotinje opet ga vracaju budali da vecu agoniju prozivljavaju! Sram neka vas bude pljujem na cili vas sistem,iz RH sam iz Splita, ni kod nas nije nista bolje, pa tako da pljujem na sve sta nevalja!

Gost

#555 Re: Re: Usvajanje konja

2014-12-19 08:13

#552: - Re: Usvajanje konja 

 Kapa do poda sta ste zainteresirani za pomoc ovom plemenitom bicu, neznam na koji nacin i kome se obratit  valjda ce neko ko procita znati i objasniti vam, velika hvala sta ste spremni pomoci i svaka cast!


Gost

#556

2014-12-19 08:24

Zlostavljanje se kod nas ne kažnjava i ne osuđuje. Često se ignoriše ili čak zlurado odobrava.Razlog je što većinu čine "bivši" ljudi.
Ja

#557 Samo par reči

2014-12-19 08:33

Imam 5 mačaka i komšija pre neki dan šutira jednu ispred mojih vrata u zgradi. Pogledam kroz špijunku, ne mogu da verujem. Istrčim i on počne da beži. Kazem mu "Stani sad kad si toliki frajer da se iživljavaš nad sitnim stvorenjima, dođi pa mi u oči kaži to što si hteo!" Počeo da trči još brže. Ne vredi dok se zakon ne donese koji će da bude jasan i strog prema užasnom ponašanju pojedinaca prema životinjama. I za kraj: Probajte da nahranite psa lutalicu a ne da ga gadjate kamenjem jer ta životinja ima dušu i srca više nego mnogi koje znam. Hvala


Gost

#558

2014-12-19 08:37

samo ovako nastavite, sve vise je neljudi koji se ovako ponasaju.

Gost

#559

2014-12-19 08:52

Izudarao bih ja njega tako, pa da vidimo onda


Gost

#560

2014-12-19 09:01

Sva ziva stvorenja, na Zemlji, treba zastititi od nasilnika - posebno od coveka, jer je on u stanju da najbrutalnije unistava!

Gost

#561

2014-12-19 09:05

Nazalost, zivotinje ne mogu da biraju svoje vlasnike. Ovoga puta, cini mi se da se radi o duboko umno-bolesnom coveku koji bi trebao hitno da preseli svoju adresu u dusevnu bolnicu a konja zbrinuti sto pre.

Gost

#562

2014-12-19 09:24

Treba stati u kraj muciteljima zivotinja. To su kreteni koji ce sutra da napadnu i djecu. Ovaj lik je vec krenuo da se obracuna i sa mladicem koji ga je upozorio da ne tuce konja. Poostriti zakon maksimalno za takve slucajeve!
Olja

#563

2014-12-19 09:51

Tekst peticije treba promeniti.Konj je oduzet zlostavljacu Slobodanu Milosevicu iz sela Dobra voda i vracen vlasniku Sasi Simicu iz Koncareva kod koga su uslovi uzasni i gde zivotinje gladuju.Vet inspekcija je konstatovala sledece:
Konj kojeg je u toku jucerasnjeg dana zlostavljao
Slobodan Milosevic u
centru Jagodine,nalazi se kod Sase Simica iz sela
Koncarevo U toku
danasnjeg dana veterinarski inspektor je izvrsio
sluzbenu kontrolu
objekta u kojem se drzi zivotinja..U toku kontrole
u objektu je
zateceno devet konja i dva zdrebeta,uglavnom
manjih teglecih
rasa,bosanski barut. Objekat se nalazi van
naseljenog mesta na njivi
vlasnika konja u selu Koncarevu..Objekat je zidan
cvrstim materijalom sa
tri strane dok je cetvrta strana gde se nalaze
jasla otvorena,pod je od
betona.U toku kontrole u jaslima je zatecena
hrana kod svih
zivotinja.Zivotinje se napajaju vodom iz
bunara,rucno.Vlasnik je rekao
da ima nameru da da
sprovede vodu u sam objekat gde ce na svakom
mestu biti automatske pojilice..
Kontrolom je konstantovano da vlasnik nije
sproveo obelezavanje
zivotinja na infektivnu anemiju konja za sta mu je
potpisivanjem resenja
dat rok.S obzirom da zivotinje imaju dovoljno
prostora koji je
prekriven slamom,imaju hrane i vode njihova
dobrobit nije ugrozena.
Kod zlostavljanog konja primeceno je da ima otok
na zadnjoj desnoj nozi,te je vlasniku receno da
potrazi pomoc veterinara.
Novine Alo su objavile tekst sa fotografijama koji govori upravo suprotno od izvestaja inspekcije.


Gost

#564

2014-12-19 10:04

Svaka vam čast na peticiji treba Počet kažnjavati sve koji na bilo kakav način naude životinjama ja ih doma imam 6 komada i da mi netko bilo kojeg ozlijedi znatno neznam šta bi mu bila u stanju napraviti... Drago mi je da ste napravili peticiju i molit ću se da nas se što više odazove... Veliki pozdrav iz Samobora
Olja

#565 Re: Re: Usvajanje konja

2014-12-19 10:05

#552: - Re: Usvajanje konja 

 Ako imate profil na fb posaljite mi zahtev https://www.facebook.com/profile.php?id=100003082512029 Olja Markovic


Gost

#566

2014-12-19 10:05

Monstruma kazniti, zabraniti mu da drži bilo šta što je živo, a konja dati nekome ko voli i poštuje životinje, svaka to zaslužuje.

Gost

#567

2014-12-19 10:09

monstruma kazniti,zabraniti da drži sve što je živo. Konja udomiti nekome ko voli,ceni i poštuje životinje, jer sve one zaslužuju ljubav i pažnju a ne maltretiranje.

Gost

#568

2014-12-19 10:28

Da sam ja bio u Jagodini u trenutku kada je tukao bespomocnu zivotinju, to drvo kojim ju je tukao bih mu zabio u dupe do grkljana, takoreci nabio bih ga na kolac!

Gost

#569

2014-12-19 10:36

Sramota da država strožije ne kažnjava nasilnike. Zločin je zločin i treba odgovarati za njega. Ako je čovjek svjesno biće i može upravljati svojom sviješću, isto tako onda mora i biti odgovoran za svoje nesavjesno zločinačko ponašanje, bez obzira na kome je zločin počinjen. Društvo treba razvijati sa odgovornošću.

Gost

#570

2014-12-19 10:52

Molim ucinite nesto da se sprijeci mucenje i maltretiranje zivotinja od nas ljudi.

Gost

#571

2014-12-19 10:58

Upam, da bo ta peticija uspela. Naj cel svet vidi, kaj se lahko dogaja in ali bo pristojna inšpekcija ukrepala. Prosila bi, da se objavi rezultat v javnosti.

Gost

#572

2014-12-19 11:21

Proklet bijo ko mu dade konja nazad sto puta nek je proklet i nek je proklet i taj što je tuko konja i na ovom i onom svjetu nek su prokleti

Gost

#573

2014-12-19 11:33

Taj ,,covek'' treba da bude u zatvoru i da mu se oduzmu sve zivotinje treba da dobije dozivotnu zabranu da ima bilo kakvu zivotinju kod sebe. strasno kakvi ljudi postoje strasno


Gost

#574

2014-12-19 13:07

Zgrozena sam danasnjom stvarnoscu.Pa gdje ovaj svijet ide.Kako neko moze tako da se ponasa.Umjesto da uziva uz zivotinje, kao ja trenutno uz mog psa Lunu.Za ovog covijek zelim najgoru mogucu kaznu.Jer sve ovo treba vec jednom da prestane.STOP nasilju nad zivotinjama!!!!


Gost

#575

2014-12-19 13:08

treba idiotu oduzeti i naslikane životinje a ne žive...