Peticija prikupljanja ljudi za proteste u gradu Pozarevcu!!!


Gost

#1

2015-05-07 13:25

Muka mi kada vidim svoj rodni grad koji sve vise lici na nista.Pocinjem da se stidim kada sa svojim sinom trebam da prosetam a pitanje je GDE.Hipodrum u hausu,sluzi za par dana u 12meseci.Tulba?Doneta stena i? Nista nije uredjeno a na toj neurednoj povrsini moze biti iskorisceno recimo kao za Gucu ili Egzit ili ili.Cacalica?Stoji 100godina ista.Nemamo uredjene parkice,glavni park nasta lici,pa u Mongoliji je lepsi.Netaposlenost?da,samo preko veze i u snu.POZAREVAC JE RUGLOOOOOO i zato potpisujem peticiju a najvise zbog svog maloletnog sina da se on ne stidi kada mu dodju prijatelji iz drugih mesta kao sto se ja stidim i dan danas.Hvala.

Gost

#2 Re:

2015-05-07 14:26

#1: -  

 Ima puno sta Pozarevac lepo da pokaze,kada dodju stranci a ima i mnogo sta je ruzno neuredjeno smer kretanja ulica mozes brzo udes kolima usred grada ,plus Cacalica je sada super  sredjena ali kapija zatvorena nema parkilaliste parking za posetiuoce ..! 

MilosPo012

#3 Re: Re:

2015-05-07 14:43

#2: - Re:  

 Cacalica je sada super sredjena? A to sto kada su renovirali, postavljali cvece i ostalo, su podizali one betonske ploce i posle ih samo pobacali,pa je ostalo onako neravno? Ili sto se tu sada sliva blato i voda kada padne kisa i ne moze da se prodje? Ili sto im treba mesec i vise dana da promene sijalicu kada pregori?

Samo pogledajte kako je odradjen deo gde su postavljene sprave za vezbanje. Koliko je lose odradjeno, koliko blata ima cim padne i malo kise, a od drveca koje zaklanja taj deo treba mnogo vise vremena da se osusi voda i blato...pa ljudi ne mogu ni da pridju spravama, a da ne pricam o vezbaju. Zasto nije betonirano i sredjeno kako treba? Nije uopste super sredjeno i daleko je to od super... pozdrav...

Goga

#4 Pozarevac

2015-05-07 15:20

Pozarevac nema industrijsku zonu, nema infrastrukturu, mnoge ulice su neasfaltirane, u sirem centru grada nema toplifikacije, kanalizacija je misaona imenica. Hipodrom zarastao u korov, Cacalica pliva u blatu ukoliko padne kisa, decia igralista su tuga, ne postoji predvidjen prostor za setanje pasa, lokali se zatvaraju, mala preduzeca se gase, ako odes u opstinu po nesto prvo ti kazu "ne moze" a onda nekako izguras na misice. Svuda se zaposljavaju po stranackoj pripadnosti ali samo "elitni" deo stranke, ili da si familija nekog vidjenog ili da si platio 5.000. Kada je bilo glasanje za predsenika SNSa u gradu su u svim mesnim odborima LJUDI CEKALI U REDU DA GLASAJU. Problem je metastazirao na sve segmente drustva, ko ce podrzati ovu peticiju kada se guraju u tamo nekim redovima da glasaju za coveka kog u zivotu nisu videli vec im je tako nalozeno. Pozarevac je propast, moralni i drustveni. 

Ratko

#5 Smesno

2015-05-07 15:49

Demokratska stranka nema drugi nacin da prikupi ljudi pa pokusava peticijama???


Gost

#6

2015-05-07 16:31

Zato sto mi je sve preko kurca,ali vi se pvde zezate sa nama gradjanima ..dzukele..reklame,imate i cenovnik..mars mamu vam jebeb banditsku.
Milos Vasiljevic
Autor peticije

#7 Re: Smesno

2015-05-07 17:34

#5: Ratko - Smesno 

 Peticija nema veze ni sa jednom politickom strankom! Zasto pojedini gradjani odmah pomisle na politiku? Zar ne mislite da su se mozda setili pojedini gradjani da pokrenu nesto, da pokusamo nesto da uradimo u ovom gradu, da ujedinimo gradjane ! Dosta je bilo vise DS-a, SPS-a i ostalih koji su bili na vlasti u nasem gradu, niko nista nije uradio, samo je na gore islo! Dosta je vise! 


Gost

#8

2015-05-07 17:58

Ogorcena sam na javne sluzbe grada! Dobila sam da platim porez za odvodnjavanje za 2013. godinu na sumu koja nije mala, za 47 ari, koji su na volseban nacin porasli na 48,5 ari.suma je oko 9000 dinara. i sto je jos cudnije, njiva koja je poljoprivredno zemljiste, pretvorena je u gradjevinsko zemljiste a da me niko nije obavestio niti sam dobila resenje. 3 dana idem po gradu i obijam pragove, i dalje sam bez odgovora. direkcija za razvoj grada salje me u upravu prihoda, ovi me salju u poresku upravu, a iz poreske u katastar! niko nije nnadlezan, svi peru ruke a moram da uplatim porez za 2 nedelje, pod pretnjom prinudne naplate!Stavite i ovo u protest i odazvace se veliki broj ljudi koje sam sretala dok sam obijala pragove, sa istom mukom. Da li moze neko stati na kraj lokalnlm javnim sluzbama?
Milos Vasiljevic
Autor peticije

#9 Re:

2015-05-07 18:17

#8: -  

 Svi cemo se ujediniti, sa svim problemima koje prate nas gradjane! Svi cemo reci sta mislimo i podrzati jedan drugog u borbi protiv takvih i ostalih stvari! 

Zalosno

#10 Re: Smesno

2015-05-07 19:27

#5: Ratko - Smesno 

 Nije smesno. ovo sto Pozarevac prezivljava zadnjih 20 godina je zalosno. Ja nisam clan nijedne stranke, ali smatram da je sramota da Pozarevac polako odumire i niko nista ne preduzima. Industrijski deo je kao grad duhova, nijedna fabrika da se otvori, a masa nezaposljenih.  Svi drugi gradovi u Srbiji napreduju vise ili manje,  samo je Pozarevac crna rupa. Centar grada je ruglo, mogli bi one zgrade da renoviraju, a isto tako i ulice za poprave,  asfaltiraju, srede kanalizaciju ... Ljudi iz okolnih sela koji  imaju po nekoliko hektara zemlje, zauzeli radna mesta u Kostolcu i Drmnu,  a nezaposljeni iz Pozarevca,  bez zemlje, bez icega, ne mogu ni u snu da dobiju radno mesto, tj. moguce je ako imaju nekog  politicara  ili direktora u familiji ili jedno 5000 do 7000 evra da nekog potplate. Sve je jadno i bedno da jadnije ne moze biti. I koje kriv? Pa ona stranka koja je bila na vlasti u zadnjoj deceniji i duze. Zbog koga strani investitori odlaze npr. u Smederevo? I niko ne odgovora za ovo stanje,  vazno je da su dzepovi  politicara, advokata, popova, izvrsitelja, doktora i notara puni, a narod neka crkava. I sto je najgore, zbog sve te bede i moral i karakter ljudi se promenio, ako se nesto ne uskoro ne promeni bice Pozarevac sve veca i veca rupa.


Gost

#11

2015-05-07 23:11

Krajnje je vreme da se nešto preduzme,uništiše sve živo u našem gradu

Gost

#12

2015-05-08 19:35

Svaka cast autoru ove peticije, napokon nesto pametno da se pokrene za interes nezaposljenih, otpustenih, na crno zaposljenih gradjana Pozarevca. Ono sto me cudi je da ima do sada samo 37 potpisa. Pa ljudi, da li je to moguce? Svi sa kojima pricas kukaju, zale se, traze posao, nezadovoljni gradskim vlastima, robovlasnickim poslodavcima, stanjem u celom gradu, a samo 37 potpisa. Pa bilo koja slika na facebook-u ima vise lajkova nego sto ovde ima potpisa, a svi nezadovoljni. Takodje, svi ti nizadovoljni su non stop na tom istom facebook-u, ili u kaficima ili u kontaktu sa svojim prijateljima, koji su isto tako nezadovoljni. Pa ljudi sirite ovu peticiju dalje, organizujte se, dokle ce da trpite ovo stanje odumiranja ili zelite da cekate jos 20 godina da bi nesto promenili. Mnogima prodje zivot u tom cekanju, a stanje je sve gore i gore! Kada ako ne sada!

Gost

#13

2015-05-09 02:46

Ovde Lopovi vladaju,sve bi nesto da naplate,a nigde nema posla,cak i da se nadje neki posao platu ne daju,Pozarevac je propao od kako Slobodana Milosevica nema putevi,ulice su katasrofalne,cak su u centru rupe,kad pada kisa nema ni sahta kako treba vec pliva grad do pola auta u vodi,ovo je sramota,cak su i sela bolje sredjena nego ova rupa gde mi sada zivimo..!!!tako da se sve ovde raspalo ako se nesto ne preduzme..Nema nama zivota ni buducnosti.. :/


Gost

#14

2015-05-12 20:58

zasto sam podpisala, neznam koliko jos dugo mogu da ostanem normalna a da ne pokusam nesto da pomognem kako bi se neko pokrenuo u ovom Pozarevcu, osim sto nas zovu za glasanje, i koga nikada nismo upoznali u zivotu jos i debelo placamo njihov posao koji rade, dokle i kako dalje?

 


Gost

#15

2015-05-13 15:54

Preko glave mi je sta rade sa nasim gradom....Trebaju HITNO promene!!!!!!!!!!!!!!!!!