Za čiste opštine Mali Iđoš i Bačka Topola

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Za čiste opštine Mali Iđoš i Bačka Topola

3eko

#1 Dragan Pečurica

2015-06-24 00:49

Jer zelim da zivim dostojanstveno a ne u smradu!

3eko

#2 Dragan Pečurica

2015-06-24 00:51

Ovu peticiju potpisujemo sa zeljom da je dostavimo u avgustu kada ce zaziveti novi Zakon o inspekcijskim nadleznostima, opstinskom i pokrajinskom inspektoru zastite zivotne sredine, opstinskoj vlasti-gradonacelniku,  Ministarstvu poljoprivrede i zastite zivotne sredine, republickom Ombudsmanu kao i sudovima kojima cemo predati krivicne prijave kao i prijave za privredni prestup.


Gost

#3

2015-06-24 09:18

zato sto se oseca nesnosan smrad od zibela,narocito kada duva juzni vetar-smrad se uvuce u kucu i pored zatvorenih prozora.recica krivaja je mrtva,a jezero je zagadjeno

Gost

#4

2015-06-24 11:07

Zato što ni danju ni noću ne mogu da dišem od neprijatnog mirisa a to je blago rečeno. Kad ulazim u B. Topolu od istog neprijatnog mirisa mi se toliko smuči da ceo dan nemogu da jedem. Strašno je da se ovo događa u takozvanom savremenom dobu.

Gost

#5

2015-06-24 11:27

Azért,hogy Topolya ne a bűzröl legyen ismert.
Zato da Bačka Topola i okolina ne smrdi .

Gost

#6

2015-06-24 15:43

Zbog zdravlja nase dece i nas samih i lepote zivljenja u cistoj prirodi i vazduhu

Gost

#7

2015-06-25 18:44

Volim svoj grad,volim prirodu,a najvise volim istinu !Autri ovee peticije govore jezikom istine!

Gost

#8

2015-06-25 20:50

Potpisao sam jer verujem da je ovo mozda jedini nacin da se konacno stavi tacka na konstantno unistavanje zivotne sredine na severu Backe! Uz ovo morali bi poceti i sa sakupljanjem potpisa kojima zahtevamo kontrolu upotrebe hemikalija u poljoprivredi prvenstveno pesticida i herbicida koji su zabranjeni a mogu se na hektolitre kupiti na vasarima i pijacama. Zbog primene ovih otrova na opvim prostorima takoreci u potpunosti je nestala jarebica a populacija zeca je samo za dve godine svedena na bioloski minimum!
Jos malo pa niko nece moci jesti psenicu, ni piti mleko sa ovih prostora. Svi a narocito agro tajkuni jure samo profit, a da pri tom niko ne kontrolise kako postiuzu rekordne prinose!

Gost

#9

2015-06-26 04:20

Mali bogovi truju narod opstine Mali Idjos I Backe Topole, dokle dopustimo to? Treba neko da kaze , da je dosta, i da se zaustavi unistavane okoline.

Gost

#10

2015-06-26 07:29

Vreme je da primenjuju nadležni zakon, a ne da sede na lovorima.

Gost

#11

2015-06-27 04:40

Zivim na obali Krivaje godinama udisemo ovaj smrad neked moramo ztvoriti prozore jer ulazi i u kucu .Dosta nam je bilo ,mora neko da ucini nesto pod hitno ,ne za 1o godina kako je bilo receno .Hvala vam sto ste pokrenuli ovu peticiju


Gost

#12

2015-06-28 10:25

Smatram da svako ima pravo na parce cistog nebe na casu ciste pijace vode, da se bavi ribolovom, (ako voda nije zagadjen a)Mogao bi redjati bezbroj razloga, ALI PREVASHODNO ZELIM DA DAM SVOJ DOPRINOS kao i podrskuVOLONTERSKOJ BORBI za cistu i nezagadjanu B Topolu- M. Idjos, gos. DRAGANU PECURICI, USR" SVETICEVO" reg. APR-BS 510/2014 KOPAS I.

Gost

#13 Sonja

2015-06-28 10:59

Potpisujem peticiju zato sto ne zelim da moja deca kada dolaze kod babe i dede u Backu Topolu udisu otrovan vazduh,nego da im boravak i igra u parku bude prijatan a ne da me dete pita mama sta to smrdi.


Gost

#14

2015-06-28 11:29

Zato što mi unuci nedeljno bar tri puta nemogu da udišu čist jutarnji vazduh -pri otvorenom prozoru ...,jer kroz njega , umesto čistog vazduha , ulazi memljiv, težak miris koji momentalno oduzima volju za dubokim udisanjem . Pri tom , ulazi i stravična prašina i izduvni gasovi šlepera , koji -pretovareni , sad već u sve većem broju prolaze kroz Bajšu , glavnim putem prema Kuli i tresu tlo naših kuća ..,a o buci da i ne pričam ..., i zato što ovo sr..nje traje već desetina godina i deluje nerešivo ....! ?

Gost

#15

2015-06-28 15:22

Weil ich in Bajsa geboren bin dort aufgewachsen bin,Krivaja war mein Spielplatz wunderbare stückchen Erde jedes Jahr 2-3 mal bin ich in Bajsa ich liebe die menschen dort leider jetzt ist eine Kloake geworden.Backa Topola stinkt auch bestialisch!!!


Gost

#16

2015-06-28 15:31

Jer je ovo stanje neizdrživo.

Gost

#17

2015-06-28 15:35

Zato sto oni koji bi trebalo da nesto rade podizu velike nezaradene plate sede u kancelarijama koje su lepo klimatizovane nasim parama a mi bi trebalo da pokrenemo svaki dan novu peticiju :PROTIV ponovnog uvodenja TV pretplate a 5000 parazita opet namecu TV BASTILJU i RIJALITI programe koji truju nasu decu PROTIV losih puteva na kojima gine sve vise nase decePROTIV izumiranja sela PROTIV pljacke seljaka PROTIV smanjenja penzija a sve vise nepotrebne administracije PROTIV loseg socialnog sistema pa nema lekara popodne nekoliko godina Protiv.......HOCETE JOS 100 PROTIV POKRENITE SE LJUDI VEC JE KASNO ili ipak nije:???????

Gost

#18

2015-06-28 16:33

Živim u Bajši.

Gost

#19

2015-06-29 06:01

Zbog bolje, zdavilja i lepsa zivot!

Gost

#20

2015-06-29 12:54

Zato sto je nehumano i nemoralno to sto rade zagadjivaci. Eto toliko.

Gost

#21

2015-06-30 14:34

Zato što nas je mnogo- mnogo više nego njih, samo nismo dovoljno dobro organizovani. Ne trebamo više ovo trpeti. Oni koriste našu pasivnost i neodlučnost. Postanimo svesni ogromne energije koja se krije u nama i kojom možemo sve ostvariti i pobediti zagađivače.
Ujedinimo tu energiju- da dobro pobedi zlo!

Gost

#22

2015-07-01 22:35

Potpisala sam jer se nadam da cemo ako nas bude vise nesto pokrenuti sa mrtve tacke jer ova situacija postaje neizdrzljiva.Takav javasluk nebriga o zivotnoj sredini to mislim da ne postoji nigde u civilizovanom svetu.Ja ovo unistavanje prirode a i naseg zdravlja ne mogu vise mirno da tolerisem i gledam, dajte da se organizujemo i da napokon nesto preduzmemo protiv tih primitivnih pojedinaca i korumpirane grupe ljudi kojima su vaznije fotelje i stranacki interesi nego nase zdravlje i opstanak prirode.

Gost

#23

2015-07-03 10:01

Zasto potpisujemo peticiju? Pa zato sto zelimo da udisemo cist vazduh, da pijemo cistu vodu, da zivimo u zdravoj i cistoj sredini. A na to imamo pravo. Nesnosan smrad, pre svega od Zibela, se oseca jako i sve cesce. A ima i raznih drugih problema koje necu sada ni da nabrajam, jer to znaju svi stanovnici Backe Topole i okoline, samo neki to ne zele da priznaju. Ako zelimo da se sto pre resi taj problem, moramo se odazvati u sto vecem broju. Niko nam to sa strane nece doci resiti, ako se sami mi, gradjani B.Topole, ne potrudimo u tome.Svakome to smeta, samo kada treba javno reci, svi cute kao da se plase nekoga ili necega. Valjda imamo pravo na zivot u cistoj i zdravoj sredini, i tu nema niceg loseg ni zlonamernog. Prema tome, razmislite svi vi koji ste do sada cutali, i pomozite da se to sto pre resi. Nemojte cekati da to sve neko drugi umesto vas ucini!!!

Gost

#24

2015-07-03 10:14

U potpunosti se slazem sa gospodinom Pecuricom,i njegovim istomisljenicima,da bi nas grad mogao biti cistiji uredniji i lepsi,i bez neprijatnih mirisa.Razumem Dragana kada se cudi i buni na nedovoljan broj zainteresovanih.problem je u tome,da su se ljudi umorili od svega sto je zadesilo ovu zemlju,i sada nakon nekog tkz.odmora,trebalo bi mladji narastaj,takodje da se izbori za sva svoja prava,a i za svoju zdravu okolinu.Trebalo bi pod hitno da se i oni pridruze ,prvo peticiji ,pa nekim redosledom.

Gost

#25

2015-07-03 12:23

Za zdraviju sredinu....za vaduh..jer ovo je nemoguce uzdistati....ugusi nas...otruje nas....:(....zar su ljudski zivoti toliko bezmisleni...beznacajni....