PETICIJA: Borča u Zoni 1 javnog gradskog prevoza


Gost

#26

2015-09-08 19:36

Zato što živim u Borči.

Gost

#27

2015-09-08 19:49

Ako nismo u prvoj Oni...dajte nam opstinu ili bolje status grada...

Gost

#28

2015-09-09 07:16

Borca je deo Beograda

Gost

#29

2015-09-10 14:28

ako smo leva obala,nosmo na drugoj planeti

Gost

#30

2015-09-12 09:40

Ovim "novim" zoniranjem, preuzet je raniji način zoniranja, u kome je Borča bila 2.zona, ali sad je Borča veliko Beogradsko naselje i treba je tretirati kao i ostale gradske delove.

Gost

#31

2015-09-12 19:17

Zato sto sam identicnu pokrenuo "Dve stanice do granice Borca u prvoj zoni " ,kada smo videli da Borca nije u 1 zoni vec godinama ,kontaktirao sam LOBI i peticija je krenula i sa njihove strane .Zajedno do PRVE zone

 


Gost

#32

2015-09-13 07:15

Nije u redu da Borca koja je centru mnogo bliza nego neki krajevi grada koji su ostali u Zoni 1 bude u drugoj zoni.....

Gost

#33

2015-09-17 18:59

Bez komentara, jednostavno smatram da treba potpisati .

Gost

#34

2015-09-18 11:14

Poštovani, ostajem pri mojoj odluci sa potpisom peticije , smatram da nema potrebe da obrazlažem moju odluku, smatram da Borča pripada prvoj zoni i moju odluku neću menjati! Hvala na poštovanju moje odluke.

Gost

#35

2015-09-20 09:15

Borca je naselje sa vise desetina hiljada stanovnika, nadomak centra Beograda. Aposutno je nelogicno da se nalazi u drugoj zoni.

Gost

#36

2015-09-24 10:12

Da li ste svesni da ovom peticijom sami sebi pravite štetu i da je bolje da Borča bude u drugoj zoni.

Cene pojedinačnih karata samo za I ili za I+II zonu su potpuno iste, dakle, 89 dinara, i tu nema nikakvih beneficija ako Borča pripadne prvoj zoni.

S druge strane, razlika u ceni mesečne karte samo za I zonu od mesečne karte za I+II zonu je samo 285 dinara. Tih 285 dinara na mesečnom nivou nije ništa, jedna kutija cigara (mesečna za I+II je 3275 dok je samo za I 2990, to nije nikakva bitna razlika).

 

ALI, AKO SE OVA PETICIJA USVOJI, EVO KAKVU ŠTETU ĆE BORČANCI IMATI:

Poslodavci će onima koji rade u centru Beograda uplaćivati samo za I zonu, i u slučaju potrebe, sa tom kartom građani Borče neće moći da idu ni do Žarkova, ni do Kneževca, ni Petlovog vrda, ni do Galenike, Zemun Polja, neće moći da idu ni do Železnika, Surčina, a da ne pričam što nigde severno neće moći, ni do Padinske skele, Dunavca itd. I sve to da biste uštedeli 285 dinara mesečno?

A šta će moći građani Borče ako ostanu u II zoni, pa će im poslodavci uplaćivati I+II zonu?

-Moćiće sa tom kartrom da idu u sva naselja na levoj obali Dunava (Padinska skela, Dunavac, Jabučki rit, Reva itd.), zatim južno sve do Meljaka, jer tek od Meljaka kreće treća zona, dakle Žarkovo, Kneževac, Petlovo vrdo, Lipovica, Velika Moštanica, onda dalje, Obrenovačkim putem sve do Umke, dakle Čukarica, Železnik, Ostružnica, Pećani, Umka. Zatim, sve do Batajnice, svi delovi Mirijeva...

I vi sada meni recite da želite da zbog 285 (DVESTAOSAMDESETPET) dinara mesečno sebi ograničite kretanje na najuži centar plus Zemun i Novi Beograd???

MINUS ZA OVU PETICIJU KAO VRATA!

Onaj ko je sastavio uopšte nije ni najmanje uključio mozak niti se informisao.

BG do Niša

#37 Prevara veka

2015-09-29 08:00

Borča u Zoni 2 i Vrčin u Zoni 2... Pa ako su to iste zone.. onda ja nisam pametan

BORČANAC

#38 Pa zar nije ovako bolje za sve nas?

2015-09-29 20:28

Ljudi, što se bunite što smo druga zona, zar ne shvatate da nam je mnogo bolje da smo druga zona, kome poslodavac uplaćuje, jer pokriva OGROMNO područje. Čak i ako sami sebi uplaćujete, razlika u ceni je 285 dinara mesečno. To su dva pića, a sa tom kartom možete da se prevezete od Borče do Meljaka a sa ovom za prvu zonu jedva da možete da se igde maknete. Za prvu zonu vam ni ne treba karta, imate noge.

To je bez veze i napravljeno, prva i druga treba da budu jedna zona, treća da se zove druga, i četvrta da se zove treća, nego eto, to je urađeno samo da bi se reklo kako su smanjili cenu i ljudima iz centra a ne samo ovima iz predgrađa, valjda radi nekog socijalnog mira, šta ja znam.


Gost

#39 Zar nije sve ostalo isto?

2015-09-30 09:45

Cene mesečne 3275 dinara, toliko je bila i pre, cena karte za jednu vožnju 89 dinara, toliko je bila i pre. Ne kapiram, šta se promenilo osim što se sada zove druga zona?


Gost

#40

2015-10-02 07:13

Treba da blokiramo Pancevacki most od grada prema Pancevu od 15:00 do 18 casova, radnim danom, da bi nesto promenili.