Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Peticija za osnivanje zakona "Aleksin zakon"


Gost

#1251

2015-10-31 10:47

Potpisala sam peticiju pošto je moj sin prošao nešto slično.Doduše u manjoj meri od Alekse, a da bude još gore dečak koji ga je maltretirao je sin moje prijateljice. Strašno. Na molbu mog sina nisam joj rekla za maltretiranje. Rekla sam joj pre nekakao tek posle mnogo, mnogo godina.

Gost

#1252

2015-10-31 10:50

Nije to jedini slucaj ima ih vise i treba ih na vreme otkrivati i sprecavati, smatram da treba poostriti zakon o maloletnicima jer vecina njih isti zloupotrebljava sobzirom da su im data velika prava.

Gost

#1253

2015-10-31 10:51

Ako se sankcionise nasilje kod odraslih mora se sankcionisati i medju decom. Nasilnik je nasilnik, dete ili odrastao covek.

Gost

#1254

2015-10-31 10:52

Peticiju sam potpisao,zato sto sam video maltretiranje jednog deteta,na casu fizickog. Dok je profesor to svo vreme gledao i cutao. To je trajalo dok ja nisam odreagovao i sklonio malog nasilnika od klinca koji je dobijao batine. I zato sto ja imam sina ,i znam da toga ima na pretek u Srbiji

Gost

#1255

2015-10-31 10:53

Moje dete je takođe bilo žrtava vršnjačkog nasilja a i dalje se sve to dešava i u drugoj školi. To se u ovoj zemlji tretira kao normalna stvar kao i vožnja kolima po trotoaru, ostavljanje psećeg izmeta, bacanje pikavaca i brojne druge gluposti. Nema svrhe pisati već samo ići odavde. Bežati, bolje rečeni
katarina 75

#1256

2015-10-31 10:54

sta reci,ne daj boze nikom.Mnogo je nasilja u svuda ali je strasno sto se to desava u skolama a prosvetni radnici zatvaraju oci pred tim.Cemu uce ovu decu kad i sami podrzavaju nasilje.Drzava bi trebala prvo da se pozabavi prosvetnim radnicima i da se ispita ko to radi u nasim skolama.Sta ocekivati od dece kad oni okrecu glavu od takve strahote


Gost

#1257

2015-10-31 10:59

Puno je razloga za potpisivanje peticije. Izmedju ostalog jer ne trpim nasilje,bilo kakve prirode.

Gost

#1258

2015-10-31 11:07

Zato sto je vrsnjacko nasilje sve vise zastupljeno.Ucitelji i nastavnici ne reaguju.I sama imam dete.Ne zelim da se ikome ovo dogodi.Deca su nase postojsnje,nasa nada i snaga!

Gost

#1259

2015-10-31 11:13

Da se spreči dalje vrśnjacka nasilja a posebno da se kod prosvetnih radnika ,jer kome mi poveravamo svoju decu.

Gost

#1260

2015-10-31 11:13

Mislim da za ovo netreba komentar.

Gost

#1261

2015-10-31 11:17

Treba da zastitimo svoju a i tudju decu
muki
Gost

#1262

2015-10-31 11:19

da se to  nikad i nikom vise ne desi


Gost

#1263

2015-10-31 11:20

Jer i ja sam majka tri muška deteta i ne bih ni volela ni želela tako nesto da im se dogodi kao što je Aleksi..

Gost

#1264

2015-10-31 11:22

Nasilj je neprihvatlji oblik ponašanja koji je nažalost postao suviše čest. Krajnje je vreme da se čitava zajednica pozabavi ovim problemom koji je sve više zastupljen čak i u školama. Stop nasilju!!!

Gost

#1265

2015-10-31 11:22

Srce me boli za ovim deckom i svima koji su zrtve zlostavljanja, profesori su pali na svim ispitima- roditeljstva, ljudskosti, pedagogije...sta jos traze u ucionicama, moze li iko da ih postuje, sta vide kada se pogledaju u ogledalo? A roditelji dece zlotvora, mogu li oni mirno da spavaju?

Gost

#1266

2015-10-31 11:27

Zato što sam roditelj i moglo je to da se desi i mom detetu. Najviše bih volela da se to više nikad ni jednom detetu ne desi.

Gost

#1267

2015-10-31 11:29

I moje dete trpi maltretiranje u školi od strane drugara!!! STOP NASILJU !!!

Gost

#1268

2015-10-31 11:31

Drago mi je da je akcija pokrenuta.


Gost

#1269

2015-10-31 11:35

Kad su ljudi danas sve manje ljudi, a ni deca vise nisu deca, treba uvesti zakone kako za odrasle tako i za decu, nasilnike!! Stop nasilju bilo nad ženama, decom, zivotinjama!!

Gost

#1270

2015-10-31 11:35

Ne postoje reci koje bih izrekla a da budu reci utehe za porodicu nastradalog Alekse. Nema sam i tuzna dok sam citala sve vezano za torturu koju je dete prezivljavalo. I sama sam majka troje dece, i u strahu sam za svoje i svako drugo dete. U sta su nam se deca pretvorila..u monstrume koji ne znaju za igru vec za torturu i fizicku bol i dusevnu patnju, koju nanose drugima. Da se nikada ne ponovi. Da se stane na put. Uvek cu podrzati ono dobro a lose razapeti na stub srama! Podrzimo i ujedinimo se svi da se stane na put maloletnickom nasilju!

Gost

#1271

2015-10-31 11:42

Aleksin zakon,za svu nasu decu!

Gost

#1272

2015-10-31 11:47

Dosta je bilo!

Gost

#1273

2015-10-31 11:52

Sraman je zakon kojim "cuvaju" nasu decu. Masovna pojava vrsnjackog nasilja nam otima decu iz zagrljaja. Dao bih svoj zivot kao i svaki razuman roditelj za svoju decu, al ne pitam se samo ja(mi)...jer se zlo uvuklo u drustvo, a mi nemi i nemocni...slusamo, posmatramo...i molimo Boga svaki dan da nam kuci dodju zivi i zdravi. Najmanje sto mozemo uciniti je ova peticija, mada...nazalost ne mislim da ce se nesto bar u skorije vreme promeniti. P.S. SVE STO TREBA ZA NASU DECU ZA NJIHOVO DOBRO SUTRA. ONI SU BUDUCNOST ZBOG NJIH I ZIVIMO!!!
Zabrinuti otac...

#1274 Zabrinuti otac

2015-10-31 11:54

Sraman je zakon kojim "cuvaju" nasu decu. Masovna pojava vrsnjackog nasilja nam otima decu iz zagrljaja. Dao bih svoj zivot kao i svaki razuman roditelj za svoju decu, al ne pitam se samo ja(mi)...jer se zlo uvuklo u drustvo, a mi nemi i nemocni...slusamo, posmatramo...i molimo Boga svaki dan da nam kuci dodju zivi i zdravi. Najmanje sto mozemo uciniti je ova peticija, mada...nazalost ne mislim da ce se nesto bar u skorije vreme promeniti. P.S. SVE STO TREBA ZA NASU DECU ZA NJIHOVO DOBRO SUTRA. ONI SU BUDUCNOST ZBOG NJIH I ZIVIMO!!!


Gost

#1275

2015-10-31 11:54

Potpisala sam peticiju jer se nadam da ce se konacno nesto uraditi po tom pitanju. Odavno postoji nasilje medju decom, ali se o tome cuti...sve dok se ne desi neka tragedija kao ova, i kada cela Srbija treba da se digne na noge. Drzava je trula i nju nista ne zanima, pa hajde da cuju oni gore sta mi obicni smrtnici mislimo. Ko decu da nam stiti kad sigurna nisu ni tamo gde bi trebala da budu. U skolama, gde se pedagozi vise bave sobom a manje decom. Zar nije zivotni poziv taj koji te opredeljuje a to je da nisi u skoli samo nastavnik , vec i u neku ruku roditelj koji ce da zastiti svako dete kao da je njegovo. Vise se bave strajkovima i platama a manje decom. Sramota za skolu u koju je Aleksa isao. Sramota! Zar niko nije mogao da odreaguje i spreci grupu divljaka. Dete kao dete, crno ili belo, nikada nisam razlikovala jer je meni dete dete...u svakom vidim svoja tri andjela koja vollim najvise na svetu celom. Suosecam se sa roditeljima. Nije lako, cak sta vise jako je tesko