KULTURA ZA 5 – POŽEGA !

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji KULTURA ZA 5 – POŽEGA !


Gost

#26

2015-11-17 10:56

Slađana Petrović Varagić je od početka svog angažmana na mestu direktorke Kulturnog centra Požega, unela ogromnu energiju. Kako radom unutar tima tako i ličnim zalaganjem, doprinela je promociji i organizaciji ne samo brojnih izložbi i pratećih programa, već i ostvarila značajne saradnje sa regionalnom i međunarodnom scenom. Kulturni centar Požega uz program Gradske galerija Požega, poslednjih 6. godina od kada je koleginica Petrović Varagić upravnica, stekao je značajan ugled na domaćoj kulturnoj sceni, ističući se upravo otvorenim, agilnim i istraživačkim radom na polju lokalne i šire umetnosti i kulture.
Una P.

#27

2015-11-17 10:58

Slađana Petrović Varagić je od početka svog angažmana na mestu direktorke Kulturnog centra Požega, unela ogromnu energiju. Kako radom unutar tima tako i ličnim zalaganjem, doprinela je promociji i organizaciji ne samo brojnih izložbi i pratećih programa, već i ostvarila značajne saradnje sa regionalnom i međunarodnom scenom. Kulturni centar Požega uz program Gradske galerija Požega, poslednjih 6 godina od kada je koleginica Petrović Varagić upravnica, stekao je značajan ugled na domaćoj kulturnoj sceni, ističući se upravo otvorenim, agilnim i istraživačkim radom na polju lokalne i šire umetnosti i kulture

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2015-11-17 23:44



Gost

#29

2015-11-17 23:48

Poznavajući rad, angažovanje i organizaciju rada gospođe Slađane Petrović dajem potpis podrške kao i većina građana Arilja koji je poznaju. Više puta sam bio angažovan u izvođenju radova vezano za kulturni centar i stekao veliki broj pravih prijatelja od kojih sam, priznajem, i mnogo toga naučio.
Nemam šta da dodam za izbor Vašeg novog predsednika, mediji su već dovoljno rekli.
Nebojša Jovanović - firmopisac iz Arilja

Gost

#30

2015-11-18 16:50

neznam da li znate ali u vreme drugog svetskog rata u velikoj britaniji se glasalo za budjet za narednu ratnu godinu i hteli su da smanje na minimum budjet za kulturu a cercil im je odgovorio ;pa zasto se mi borimo ako necemo imati sutra "kulturu" nek pobedi i ovog puta kultura a ne nekultura poz




Gost

#31

2015-11-18 19:10

Kultura protiv politike!

Gost

#32

2015-11-20 19:38

Zato što mi je muka od nevaspitanih, nekulturnih, neobrazovanih i nesposobnih "političara" koji vode Srbiju u propast, neoprimerenim potezima .. poput ovoga što čine koleginici. I ja dikretor jedne ustanove kulture u unutrašnjosti Srbije i pored maltretiranja, sličnog ovome što preživljava koleginica, mogu javno da kažem da ima mnogo ponižavanja i omalavožavanja i na temu što smo žene u vidu seksizma i sličnog ... Tek bi tu mogao živopisn scenarijo da se napiše .... A možda, zahvaljujući ovoj petici .. i dođe to vreme.

Gost

#33

2015-11-20 19:51

Pun mi je kofer polupismenih politicara koji gtade karijeru silovanjem kulture.

Gost

#34

2015-11-21 11:52

Kulturni centar Požega je u proteklih par godina bio veoma aktivan nastojeći da proširi kulturne vidike u svojoj sredini. Mislim da je bio veoma uspešan u tome i da mu treba dati podršku za dalji rad.

Gost

#35

2015-11-21 12:24

Imamo apsolutno poverenje u rad direktorke Sladjane Varagic!!

Gost

#36

2015-11-22 13:03

Sramno je da kulturna javnost ćuti dok se ovakve stvari dešavaju. Ćutala je kulturna javnost na mnoge podlosti i time omogućila ovkvo bezumlje.

Gost

#37

2015-11-22 13:24

Zato sto nam je dosta alavih,nesposobnih,neuroticnih sa tikovima, kicera SNS/a, kao sto je Branko MIloradovic iz Mladenovca, direktor KC/a.Taj seta po Centru popove, masone i retardirane plavuse sa estrade i Pinka. Pa nije popio ostavku jerbo deli finasije centra sa svojim nadredjenima, i uredno se slihta ex Ministru poslasticaru i svakom kome treba. O samohvalisanju i laktanju da ne pricamo. E zato kompetentni kao gospodja Sladjana izgleda treba da se sklone, da bi se ta mesta dodelila glavonjama kao sto je uvlakac Miloradovic i njemu slicni. Iako se ne znamo, gdjo, imate mojupunu podrsku i pozdrave iz Mlademovca.


Gost

#38

2015-11-22 16:58

1993 godine vladajuća stranka je preuzela vlast nad univerzitetima i institucijama kultura, A to znači i to da je svaka vlast posle SPS-a uradila isto. Od tada kreće sunovrat znanja, obrazovanja, izuzetnosti i kvaliteta. U svakom smislu. Zato smatram svojom ličnom obavezom i obavezom svakoga ko je završio najmanje osmogodišnju školu (stvarno završio sa relanim ocenama) da potpiše ovakvu peticiju. I to ne samo zbog toga što je Sladjana Varagić izuzetna i kreativna ličnost prepuna znanja i kvaliteta širokog opsega, već i zbog mnogih drugih Sladjana koje nisu u prilici da budu podržane ovakvom peticijom. Upravo je smenjena direktorka Kulturnog centra Kovin i otpuštene urednica likovnog programa te ustanove. TIho, u tišini i bez odjeka.
slavkot

Gost

#39

2015-11-22 19:42

Pa, i kultura je resurs za pljacku, i izvlacenje novca iz slamarica gradjana. Zato se,pre svega, gospoda na vlasti bave kulturom. Ovo nije usamljeni slucaj. Jer dnevna politika svuda diktira kadrovanje u kulturi. Treba neko od novinara da napravi istrazivanje kako su se SNS-ovci rasporedili po institucijama kulture, a kako DS-ovci. Za ove neutralne nema ni mesta, ni hleba u kulturi. Podrska Sladjani, mada sumnjam da ce pomoci.


Gost

#40

2015-11-22 22:14

Živimo u vremenu kada ponovo savremena umetnost postaje marginalizovana. Nerazumevanje savremenog dela? To je naš "reality". Upravo ovakva dela kritikuju i preispituju društvo i ukazuju korz razne forme aktivizma kako da se kultura promeni i optimizuje kulturna politika...

Gost

#41

2015-11-23 06:53

Podrska Sladjani obzirom da pratim rad Kulturnog centra Pozega i znam sta znaci podici instituciju kulture iz pepela (kroz licno iskustvo),u maloj sredini,u ovoj zemlji gde kultura gotovo nikome nije potrebna. Isto je i sa animiranjem publike. I sama prosla kroz identicnu situaciju. Drago mi je da su se bar ljudi iz branse ovog puta oglasile i podrzale neciju zelju da nesto ucini za kulturu ove zemlje. Sladjana,istraj...uz tebe smo.

Gost

#42

2015-11-23 07:34

Vas teraju da podnesete ostavku jer radite kompetentno i u kontekstu savremene umetnosti i medjunarodne saradnje. Za to vreme, u Smederevu, Arandjelovcu, Mladenovcu promovise se sund za nase novce. Direktori domova kulture tu svoj licni neukus prenose na publiku, pa umesto da se putem ustanova kulture podize kulturni nivo publike, on se jos vise srozava. Kako inace objasniti ulicarski festival knjige u Arandjelovcu, ili tres pozorisne predstave i festivale u Mlademovcu, medijski pokrivene Pink glazurom prostitucije, lazi, i kokainske prasine. Nikako. Svako ko se poduhvati razvoja kulture a da mu motiv nije politicki i finansijski je heroj naseg doba. U tu vrstu i vas ubrajam, i podrzavam od srca.

 


Gost

#43

2015-11-23 08:14

Jednostavno,procenio sam ko je u pravu i kome treba dati potpis!

Gost

#44

2015-11-23 08:33

Nije ovde potreban nikakav, ako je šta bilo kulturno užičkom kraju onda je to rad Kulturnog centra Požega. E, ali neki neće kulturu, hoće, ma ne znaju šta hoće.