ZAKONOM ZABRANITI GMO

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZAKONOM ZABRANITI GMO

Predrag Cvetković
Beograd

#201

2012-02-13 05:19

Z A K O N
O GENETIČKI MODIFIKOVANIM ORGANIZMIMA
I. OSNOVNE ODREDBE
Predmet uređivanja
Član 1.
Ovim zakonom uređuje se postupak za izdavanje odobrenja za upotrebu u
zatvorenim sistemima i za namerno uvođenje u životnu sredinu genetički
modifikovanih organizama i proizvoda od genetički modifikovanih organizama, uslovi
za upotrebu u zatvorenim sistemima i za namerno uvođenje u životnu sredinu
genetički modifikovanih organizama, rukovanje, pakovanje i prevoz genetički
modifikovanih organizama i proizvoda od genetički modifikovanih organizama, kao i
druga pitanja od značaja za genetički modifikovane organizme i proizvode od
genetički modifikovanih organizama.
Zabrana stavljanja u promet
Član 2.
Nijedan modifikovan živi organizam kao ni proizvod od genetički
modifikovanog organizma ne može da se stavi u promet, odnosno gaji u komercijalne
svrhe na teritoriji Republike Srbije.
Član 3.
Genetički modifikovan organizam ne smatra se poljoprivredni proizvod biljnog
porekla koji količinski sadrži do 0,9% primesa genetički modifikovanog organizma i
primesa poreklom od genetički modifikovanog organizma.
Semenski i reproduktivni materijal ne smatraju se genetički modifikovanim
organizmima ukoliko količinski sadrže do 0,1% primesa genetički modifikovanog
organizma i primesa poreklom od genetički modifikovanog organizma.

Ja sam ovo nasao na adresi http://www.naled-serbia.org/documents/lts/nedavno_usvojeni_propisi/Poljoprivreda/Zakon%20o%20geneticki%20modofikovanim%20organizmima%20%28Sluzbeni%20glasnik%20RS%2041-09%29.pdf

Gost

#202

2012-02-13 09:23

Треба законом забранити ГМО.
Alea
Gost

#203

2012-02-13 14:10

Vec smo naucili da sve sto se u svetu pokazalo kao lose mi ipak prihvatamo, iako imamo zive primere za to, s obzirom da kod nas inovacije dolaze sa 20 god. zakasnjenja!
Kako nas treba istrebiti, u to vise nema dileme, GMO je samo ubrzaniji nacin. Da li neko od politicara jede istu ovu hranu ili se snalaze na drugi nacin? Mozda nabavljaju namirnice iz Madjrske?
Svakako treba zabraniti GMO ako nam Evropsk unija ili vec ko, to dozvoli. Kako stvari stoje uskoro cemo pitati evropu i koliko vode smemo da popijemo....


Gost

#204

2012-02-13 15:29

O zdravlju moramo najpre razmišljati ...

Gost

#205

2012-02-13 23:41

Zdravlje svih nas ispred svega !!!

Gost

#206

2012-02-14 04:24

Zato što Vam mi nismo bubašvabe kompradori .
Pošast i Hemija : Prvo nas truju uvezenom jeftinom nezdravom hranom dok našu zdravu izvoze i profitiraju, a posle ,,leče¨¨ neproverenim i nezdravim lekovima da nas dokrajče . ALERGIJA for ever
P.S. GMO je zabranjena zakonom koji se ne sprovodi i ne primjenjuje adekvatno.
Licemeri skičite o štetnosti pušenja, umesto da se proizvode cigarete od duvana, a ne od hemijskih primesa .

Gost

#207

2012-02-14 14:18

Никад ГМО!

Gost

#208 Re: Izgleda da oni, na ove , dobronamerne sugestije ostaju, gluvonemi.Treba im procackati usi ako ih

2012-02-14 19:24


Gost

#209

2012-02-14 22:23

Hvala vama i milostivom Bogu da ima takvih osoba koje brinu o nasem opstanku a to je jedino moguce ako podrzimo vas i vama slicne da pokusaju nesto da promene u nasem nesavesnom drustvu. Zelim vam uspeh u vasem radu,kako ovame tako i u svemu sto radite,NEKA VAS MILOSTIVI BOG CUVA . Prijateljski pozdrav od G.Milanovic iz Svajcarske !

Gost

#210

2012-02-14 22:31

U ovoj osiromašenoj državi prinuđeni smo da sažvaćemo sve i svašta, ali ne moramo i da progunemo...:)

Gost

#211

2012-02-14 22:55

Bravo za peticiju,jer GMO hrane ima koliko hoces.Radio sam u Sremu na jednom projektu i cuo os seljaka da se seje u velikim kolicinama a tima koji seju su rekli samo ne mojte kraj puta da se ne vidi e to je politika naseg ministarstva,samo da se mazne lova a za zdravlje koga briga,toliko su ograniceni da ne dobacuju da i njihova deca jedu to,idioti.

Gost

#212

2012-02-14 23:19

STA SE VISE CEKA,U SVOJE LICNO IME STAVLJAM DO ZNANJA, DA ZELIM DA SE ZAUSTAVI SA OVIM MONSTROUMNIM UNISTAVANJEM, LJUDSTVAm U ZEMLJI, SRBIJI, I SVUDA GDE SE TO RADI, AJMO SVI --CELA SRBIJA..DA DAMO UCESCE, U ZABRANI, PROIZVODNJE NAMIRNICA, KAO I U STOCARSTVU, TAKO ISTO I U VAZDUHU,MOLIM GOSPODINA NIKOLU ALEKSICA.DA SVOJIM NASTUPOM --POZOVE SVE GRAĐANE SRBIJE. DA SVI IZAĐEMO, PRED SKUPSTINU, DA ZAUSTAVIMO, OVU VRSTU UBIJANJA, SVIH GRAĐANA

Gost

#213

2012-02-14 23:56

Fenomenalna peticija svaka cast na ovome imate moj glas i potpis za ovo potpuno vas podrzavam

Gost

#214

2012-02-15 00:00

Odavno je trebala ovakva peticija

Gost

#215

2012-02-15 00:05

Nikad!

Gost

#216

2012-02-15 00:05

Изгледа да је још понеки часни Србин остао у Србији а даје Народ већином кренуо свесно у провалију као некад кад су наше предке пре само 70година усташе водили на клање то изгледа да упева усташкој власти у Београду...

Gost

#217

2012-02-15 00:11

Као председник удружења ИЗВОРНИ,посебно се залажем за забрану ГМО у Србији,знајући погубне последице које доноси, чак исту могу сматрати врстом биолошког рата против нас.

Gost

#218

2012-02-15 01:25

Vlast, da je pametna i nasa, trebalo bi da bez nasih potpisa spreci to....

Gost

#219

2012-02-15 01:43

Zabraniti zakonom GMO je nešto što se podrazumeva..i ako ova nasa drzava misli i brine o svojem narodu..i nasem pokoljenju...kao što kaže...mozemo se spasiti i ostati zdrava nacija ...JA BIH BILA SREĆNA!...NEMOGU DA NEMISLIM NA SVU DECU RODJENU I ONU KOJA CE SE RODITI...DA IH ČEKA BOLEST...U IME NOVCA..IMAKJU LI PRAVO NA DETINSTVO ZDRAVO ..IMAJU LI PRAVO DECA NA ŽIVOT...SRBIJO ZAUSTAVI ZLOCIN!

Gost

#220

2012-02-15 01:45

Samo se pitam da li bi ti proizvodjachi svojoj deci dali hranu koju proizvodi na ovaj nachin ?!!!

Gost

#221 Гордана Г.

2012-02-15 15:46

За ово морамо да се изборимо и да уразумимо српске властодржце, иначе смо га начисто угасили (ма угасили смо ми и овако, али ћемо тако, "обогаћени" са модифиованим производима још брже)


Gost

#222

2012-02-15 19:27

Apsolutno sam za svaku zabranu uvoza GMO namirnica, preradjevina i sl. Firma Matijevic, ako sam dobro obavestena, pravi mesne preradjevine od 'GMO-sumnjivog' mesa iz uvoza.

Gost

#223

2012-02-15 21:58

molim sve ljude koji misle na svoje i zdravlje svog potomstva da obavezno potpisu ovu peticiju.

Gost

#224

2012-02-16 15:21

Prikupljanjem sto vise potpisa i svesnih i dobronamernih ljudi, moze se izaci u javnost. Na taj nacin savako pokazuje brigu za sebe!

Gost

#225

2012-02-16 19:48

Zdrava i korisna prirodna hrana, zdrav je i narod koji je koristi. Nazalost je da su profiti i debele zarade mnogih ljudi, iznad ovog interesa i da je novac ipak vazniji od zdravlja srpske populacije. Jos jedan dokaz u nizu mnogih, da ni drzava ne stiti interese naroda i da je i sama srpska Vlast, ne uz narod vec uz prljav biznis na cijim "zlatnicima" stoje napisano, - bolest za srpski narod...