Peticija protiv izgradnje garaze i unistavanja parka u Zemunu


Gost

#26

2016-04-17 19:01

Zivim pored tog istog parka .Dovolno je sto se tu parkira gomila autbusa, sad samo nedostaje jos garaza , Svuda u svetu se cuvaju zelene povrsine samo se kod nas unistavaju.

Gost

#27

2016-04-19 15:56

Ovo je zaista velika sramota za drzavu. Unistavanje svega sto valja. Ja sam odrasla na tom keju i ne mogu da zamislim na sta bi to licilo.... 


Gost

#28

2016-05-09 16:04

Prvenstveno zbog dece koja se u velikom broju,svakodnevno igraju u ovom parku a zatim i zbog 90 stabala lipa,breza,platana...koja nikako ne bi smela biti posecena .

Gost

#29

2016-05-09 19:15

zato što ne sme nijedna zelena površina da se uništi zarad automobila - neka nadju način d aih podzemno grade - ovo direktno uništava vazduh za nas i našu decu

Gost

#30

2016-05-09 20:31

Umesto da prosirujemo zelene povrsine i parkove mi ih unistavamo. Potrebno je sacuvati zelene povrsine jer ih je tako malo.

Gost

#31

2016-05-10 06:22

zato sto je svaki park sto puta znacajniji od garaze, drvece prociscava vazduh a automobili u garazi zagadjuju vazduh


Gost

#32

2016-05-10 10:45

Zato sto se u ovoj zemlji i gradu sve radi neplanski i zato sto uvek unistavamo nesto lepo i dobro zarad nekih glupih, trenutnih hirova aktuelnih politicara koji tako grade svoje karijere i ucvrscuju svoje pozicije, a nikad ne razmisljaju dalekosezno u interesu buducnosti njhove dece.

Gost

#33

2016-05-10 20:16

Zemunski Kej je neprocenjiv za sve gradjane Beograda! Svaka setnja ovim kejom je potpuno uzivanje I nikako se ne sme dopustiti da se, zbog novca, unisti tako divan deo grada.

Gost

#34 Moroni

2016-05-10 22:27

Zato što samo potpunim moronima može da padne na pamet da tu prave podžemnu garažu. Ta garaža bi u svojim nižim delovima bila blizu ili ispod nivoa vode, moraju da poseku drveće koje će zameniti betonom...Zato što samo potpunim moronima može da padne na pamet da tu prave podžemnu garažu. Ta garaža bi u svojim nižim delovima bila blizu ili ispod nivoa vode, moraju da poseku drveće koje će zameniti betonom..


Gost

#35

2016-05-11 08:25

Zato sto je besmisleno urusavati nesto sto je sto godinmesto tu, odelevalo, vremenu, ratovima, a sad se neko setio da nebude tako. Neka izmisle nesto novo a staro ostave kako je bilo.

Gost

#36

2016-05-11 18:56

Zato sto mi se tu unuk lepo igra i uziva sa decom u parkicu i blizini setalista zemunskog keja.Pravite pidzemnu garazu ispod pijace.
Zekan

#37

2016-05-12 11:28

Ne damo parkic, ne damo osamdeset osmicu ! 
Ako bude trebala podrska simpatizera fudbalskog kluba Zemun, tu smo ! 


Gost

#38

2016-05-12 14:20

Zato što ne mogu da verujem da će tiho "proći" uništavanje preostale lepote gradskog jezgra i nadam se uspehu peticije.

Gost

#39

2016-05-12 15:38

Praviti garazu na mestu parka,pa koliko MALOUMAN covek moze biti?Pa Zemun i jeste sinonim za Park,za zelenilo,kakva crna garaza,hahahha o Boze,nema od toga nista.

Gost

#40

2016-05-12 19:02

Potpisujem ovu peticiju zato što sam protiv uništavanja zelenila, zato što sam protiv sveopšte komercijalizacije, protiv gentrifikacije. Da bismo našoj deci ostavili nešto korisno

Gost

#41

2016-05-12 21:19

Nedopustivo je da vlast radi bilo šta protivno volji građana. A mislim i da je protivustavno. U svakom slučaju, zelene površine su dragocene, kao i dečija igrališta. Umesto da izmeste autobusku stanicu odatle, oni hoće još gore da naprave.

Gost

#42

2016-05-13 07:49

Jako je mami zelenih površina, država nažalost sve pretvara u beton. Gde će nam se igrati i ovo malo dece što ih imamo?!

Gost

#43

2016-05-13 20:39

Ne lomite mi grane. To je moj rodni grad. Ja u njemu zivim.Ziveli su tu moji roditelji i ja ovde zivim. Zive i moja deca i moji unuci Ne potkopavajte mi kucu!

Gost

#44

2016-05-15 11:02

ZATO ŠTO SE SMANJUJU SVUDA JAVNE POVRŠINE POTREBNE SVAKOM ČOVEKU GRADU.LJUDI SE GURAJU U STANOVE I KUĆE KAO U KAVEZ.

 


Gost

#45

2016-05-20 17:59

Ako krenu da grade, blokada. Zivi stit za nas park! Ne damo nas park! Da nam unistavaju Zemun! Dosta je bilo! 


Gost

#46

2016-05-23 22:43

Zato što mi je dosta uništavanja Zemuna i svega što je lepo u njemu!
Da se to ne sprema parking za "brod hotel" koji je bespravno prikačen u blizini na Keju?!

Gost

#47

2016-05-27 05:38

Stvarno je besmisleno napraviti garazu na takvom mestu i poseci tolika stabla, a postoje i druga mesta u Zemunu za garazu!!!

Gost

#48

2016-05-27 12:25

Zato sto je Zemun NAJZAPUSTENIJA I NAJRUZNIJA opstina u gradu. Umesto da se radi na unapredjivanju, ocuvanju i popravljanju vec postojece infrastrukture, oni prave podzemnu garazu!!!!! SKANDALOZNO!!!
Umesto da izmeste KOMPLETAN SAOBRACAJ iz centra Zemuna oni ga BAS guraju u isti taj centar, u staro jezgro grada. Pa molim vas, mi nemamo KONTEJNERE, djubre se vuce po Glavnoj, fasade se raspadaju, buka je neizdrziva od saobracaja, zagadjenost, SVE SE RASPADA!!!
SRAMOTA!!!!

Gost

#49 Re:

2020-04-12 06:46

#1: -Pedeset godina posvetio sam izgradnji Beograda kroz razne funkcije.

Podpuno je besmisleno ispod parkova locirati podzemne garaze.U prvoditnoj varijanti Beogradskog metroa .predvidjeno je bilo da iznad svakeog vestibila podzemne metro stanice bude podzemnA garaza,sto je poskupelo izgtradnju metroa za 32% u varujanti tunelskog resenja.Sa time bi bilo reseno parkiranja u centralnoj zoni Beograda. Jedna garaza ispod parka kosta oko 400 miliona evra. Podpuno je besmisleno ispod svakog parka grasditi podzemnu garazu.Parkiralisa treba da planira Zavod za planiranje a ne JKP Parking servis To je podpuni apsurd koji imamo JKOP.Parking Servis Plsnira,Projektuje,Ugovara,Sam vrsi nadzor Vrsi isplate radova ,JKP.Parking servis treba da odrzava siste,Garaza ispod paeka u Zemunu gradila bi se u PODZEMNOJ VODI.sto je ozbiljan problem kod izgradnje a kasnije u eksploataciji.Blizina Dunava diktira nivo PODZEMNE VODE koji je u donjem delu vema visok.

Pise Dr. Branimir Ujdur Gradj,.ing. Naucni saradnik,bivsi direktor u Zavodu za izgradnju.,Specijalni savetnik u Genexu i Pomocnik ministra.