Peticija za ukidanje nezakonitih kamata Elektoprivrede Srbije


Gost

#1

2011-07-16 05:22

kada uspem da namirim dugovanje,dodje mi racun kao da nisam nista platila na ime kamate.i onda ponovo se zaracunava kamata na taj iznos,tako da se vise ni ne zna kolika je bila stvarna potronja a koliko oni nakradu i to sa pretnjama popisa stvari,kao da je neko te stvari pokrao pa da mu oduzmu...

Gost

#2

2011-07-16 10:56

Samo pet potpisa??? Izgleda da ovo nikom ne smeta.

Gost

#3 zanimljiva konstatacija.moj rodjak radi u distribuciji i uvek dodje da mi drzi predavanje kako da tr

2011-07-17 02:04


Gost

#4

2011-07-17 02:09

moj rodjak radi u elektrodistribuciji i uvek mi drzi predavanje o potrosnji struje.ali nikako ne govori kolike su kamate,koliko treba platiti pdv,vec samo sta ja trosim.rekla sam da ne brine i onako on uzima te pare.zato bi se svi bunili kad ima mnogo njih kojima to odgovara.da nije toga,kolika bi njihova zarada bila?kao mog supruga-dvadeset hiljada?da li bi i on pristupio tada ovoj peticiji?
Kreator ove peticije

#5 Vazno

2011-07-20 23:41

Da li je iko ikada zatrazio "listing" potrosene struje od EPS-a? Ako je to moguce dobiti za potrosene tel. impulse, moralo bi da bude moguce i po pitanju potrosnje struje? Cini se logicno da oni svojim duznicima omoguce tu opciju. Tada bi se tacno znalo sta je potroseno, sta je kamata a sta....pljacka!!! Dobro bi bilo da neko iznese takvo iskustvo ovde. Ne verujem da je iko ikada dobio tako nesto.


Gost

#6

2011-07-29 10:45

Treba se smesta preorijentisati na alternativne izvore energije koliko god ko moze u slucaju struje treba postavljati solarne panele oko 100E jedan pa kako kad se ima para dogradjivati jos.Struja ima i dalje da poskupljuje jer je njima i cilj da svet vrate u srednji vek isto tako nece da razvijaju vozila na elektricni pogon i vezali su sve za naftu i benzin cijim lobijem oni upravljaju.U principu ja nameravam da postavim solarne panele i to moze da pokrije sve osim grejanja,grejna tela su problem ona mnogo trose i ako neko hoce da zna koliko sta trosi dovoljno je da pogleda koliko se sta greje,elektromotori i elektronika su mali potrosaci ali bojleri i grejalice su katastrofa na primer bojler je 1000 W a televizor oko 40W
Dejan

#7 Gde su alternativni izvori energije kod nas?

2011-08-20 11:35

Interesantno je i to sto u Srbiji nema vetrenjaca, nema alternativnih izvora energije koliko ih ima u Madjarskoj, Rumuniji itd. Ukoliko se krene van granica nase zemlje,moze se videti jedan drugaciji svet, pripremljen za novo doba. Postavlja se pitanje u sta je vlada ulagala svih ovih godina? Verovatno u monopoliste kao sto su EPS ili RTS. Lakse je i isplativije globiti siromasni narod nego napraviti nov izvor energije. Molim sve koji dolaze na ovu stranu, a imaju Facebook stranicu ili imaju prijatelje koji to imaju da pomognu u promovisanju ove peticije. Zajedno smo jaci...


Gost

#8

2011-08-26 15:34

Nisu samo kamate problematicne. Elektrodistribucija Beo-grad ili skraceno EDB nema i ne koristi fiskalne kase isto kao ni Gradsko saobracajno preduzece u Beogradu sto im omogucava manipulisanje sa ostvarenim prihodom sto je neprihvatljivo. Prevelika zaposlenost partijskih i ro-djackih kadrova, kradje u Kolubari teske 130 miliona evra, 100 miliona evra kradje struje u domacinstvima na 52 razlicita nacina, cena struje koja se prodaje Sartidu ispod cene kostanja, sve se prenosi na cenu struje koja je domaci proizvod od uglja i vode pre svega reke Dunav. Sve sto smo ulagali licno kod zidanja kuca i sl. distribucije su pretvara-le u svoja osnovna sredstva i godinama koriste a nama gradjanima se ne secaju da daju bilo kakve dividende po tom osnovu. Ukinuli su nam popodnevnu i vikend tarifu a kod gasa koji se placa iskljucivo devizama jer se uvozi akciza je minimalna 13% a cene gasa nisu menjane unazad 2-3 godine pa tako mi preko struje, akciza na benzin i kredita koje uzima Srbijagas sa ga-rancijom drzave Srbije preko budzeta, parajlijama omo-gucavam centralno grejanje po 2-3 puta nizoj ceni od realne. Kada je centralno grejanje u pitanju, u grej-noj sezoni 2009./2010.g. bilo je 175 dana grejanja od toga 105 dana po 24 casa ali sve to nije uticalo na povecanje cene grejanja jer tamo ne postoje tarife i sl.

Gost

#9 gost

2011-08-26 16:36

Ma treba da nam zaraacunaju kamatu od 1000%. Pa vise potpisnika ima za prava zivotinja nego za ovu peticiju. Zati rade sta hoce.

Gost

#10

2011-08-26 16:38

Sad` me vise nerviraju gradjani Srbije nego edb i drugi pljackasi. Pa pogledajte koliko potpisa.

Gost

#11

2011-10-17 17:52

no koment

Gost

#12

2011-11-12 21:21

Sta reci...
Samo u Srbiji ili???

Gost

#13

2011-11-26 22:48

I ne samo to sto ste naveli. Gospoda iz EPS-a je pre par godina uvela da se preko leta plati pausalan iznos zbog godisnjih odmora, a onda je taj pausalan iznos poceo da figurira po racunima i na njega gradjani i dan danas, placaju kamatu....

Gost

#14

2011-12-14 18:23

Elektrotimok Zaječar je na mom primeru "uveo praksu" za sticanje ekstra profita, tako što mi je izvršena obustava napajanja zbog havarijskog stanja naponske mreže izazvanog lošim održavanjem od strane distributera, koji je nastavak isporuke el. energije uslovio izdavanjem naloga potrošačima da snose troškove opravke linije. Pošto ja to nisam prihvatio Elektrotimok mi je izmislio neutvrđeni dug iz neutvrđenog havarijskog perioda u iznosu od preko 20.000 dinara na koji je samovlasno primenio obračun zakonske zatezne kamate, pa pošto ja nisam pristao da platim ni taj neutvrđeni dug iz neutvrđenog perioda, koji je u međuvremenu postao i zastareo, jer datira iz perioda pre maja meseca 2009. godine, Elektrotimok mi je izvršio obustavu napajanja električnom energijom i ponovno priključenje mi uslovljava uplatom neutvrđenog duga za neutvrđeni period, kao i finansiranje izmeštanja mernog mesta.

Kako potrošači mogu da zaštite svoja prava na mirno napajanje električnom energijom od ovakvih zloupotreba monopolskog položaja?
kkk

#15

2012-02-16 03:51

da li se zapitate koliki je napon prilikom utroska el. energije ? koliko se na taj nacin ostecuju korisnici.
CAKI

#16

2013-01-15 20:08

nemoguce je izmiriti dugovanje sa tako visoke kamate jedan mesec kamata je 7.000.oo a drugi 4.000.ookako to obracunavaju nije mi jaSNO
jagodinac
Gost

#17

2013-02-19 20:22

to bi bilo dobro za nas narod koji jedva krpi kraj sa krajem,ljudi nemaju za hleb.Kakva kamata,pomognite ljudima

mike

#18

2013-02-25 13:02

lopovi na kvadrat
mike

#19

2013-02-25 13:04

oni imaju plate po 100000 din a traze od sirotinju da plati kamatu na kamatu pljacka breeeeeeeeeeeeee
jeci

#20

2013-02-25 14:04

svi na ulice lopovi derikozeeeeeeeeeeee
Vuk

#21

2013-08-23 12:02

Svaka vama cast.Isterajte ovaj narod iz zemlje ili napunite zatvore njima pa vi osvetlite vase domove jos vise,njima neka je u domovima mrak i crnilo i ovako nam je zemlja CRNA...SLOBODA ili SMRT!!!