Peticija protiv ukidanja emisije "Vidik",RTS 2


Gost

#51

2016-06-05 14:30

Cerovicu, gde si, pobegao u misju rupu? Vrati Vidik gledaocima!!!


Gost

#52 za Vidik

2016-06-13 21:15

u kakvu imbecilnu tv ulazemo novac, pa ona ne zna da ceni ni ono malo kvalitetnih programa koje ima


Gost

#53

2016-06-20 11:34

U nekim ranijim vremenima, pomalo sam zazirao od teorije. Mislio sam da je umetnost performans, akcija, praksa i da se tako menja svet. Medjuti, Slavoj Žižek je jednom prilikom rekao da neoliberalizam poziva ljude na aktivizam bez promišljanja, osvešćivanja i da time teorija biva marginalizovana, skrajnuta, da ne bi smetala sistemu, mašini, nametnutom pogledu na svet. Ovo je moja parafraza, nije citat . Emisija Vidik je jedna od retkih gde gostuju ljudi koji diskutuju, promišljaju, tumače svet u kome živimo i pruža nam alatke uz pomoć kojih možemo da ostanemo normalni, nezavisni, misleći... Vidik uvek ima po tri gosta iz različitih oblasti koji diskutuju na odredjene teme. Treba nam više takvih emisija.

Gost

#54

2016-06-22 21:18

Mnogo je toga već rečeno u komentarima. Trebalo bi se izboriti da se ova emisija prikazuje bar u 21, a ne u 23 časa. Trebalo bi se izboriti da traje bar duplo duže. Nije neka mudrost graditi spomenik svom ograničenom vidokrugu. A Vidik je nešto drugo. On živi kroz sve ljude koji su u ovoj emisiji mislili i govorili i naći će neko novo mesto okupljanja, prikazivanja, neki novi izraz.