Peticija za formiranje Policije za zastitu zivotinja u Srbiji

Nena

#1101 Zakon i policija za zaštitu životinja

2013-01-31 10:42

Nedostatak novca nije razlog da se ne oformi policija za zaštitu životinja. Treba samo volja i inicijativa. Novčane kazne bi imale višestruki efekat, pune budžet i štite životinje od zlostavljanja i zanemarivanja. Na primer, iako je sterilizacija besplatna, većina ljudi ostavlja svoje ljubimce da se nekontrolisano množe, pa neželjene štence izbacuju na ulicu, i nikad kraja tom problemu. Obavezna sterilizacija, pojačana kontrola i kaznene mere bi uklonile ovaj problem.
Mina

#1102 Re:

2013-01-31 13:14

#40: -  Ne može se više tolerisati nasilje prema životinjama. Čine ga zluradi, dokoni i primitivni ljudi. Kako im očigledno ne dolazi do svesti da ne treba to da čine, da ne postiji ni jedan razlog za to - onda zakonski treba sankcionisati takve zločine. I ne samo zato što su to potencijalni zlostavljači ljudi- već zato što životinje čine naš svet, mi ga delimo sa njima, bez njih svet ne bi bio jednako lep. I zato što su životinje potpuno u vlasti ljudi, ne mogu ništa učiniti da zaštite sebe od ljudske rase, bahate, bezosećajne, sebične i pohlepne. Već je neko rekao, ja ću ponoviti- Planeta je natopljena krvlju životinja. Ljudi ih nemilice istrebljuju kao potrošnu robu i nežive stvari! Nije 5 minuta do 12, već je davno prošao i poslednji trenutak da sprečimo zlo. Inače, neće biti ni nas - svi smo podjednako važne karike u lancu života.

 Odličan komentar sa kojim se u potpunosti slažem. Na žalost, primitivizam, bahatost, okrutnost, nedostatak empatije prema drugim živim bićima je potpuno društveno prihvatljivo ponašanje, posebno u našoj sredini. Ljudi su postali otvoreno zli i imaju podršku države, institucija... koji nečinjenjem (nesprovođenjem zakona;nedostatkom edukacije i promovisanja pozitivnih vrednosti...) stvaraju atmosferu u kojoj su osobe koje imaju razvijenu svest o značaju svih životinjskih vrsta za planetu, a u prenesenom smislu i za etički i psihološki razvoj ljudske vrste, prosto potisnuti u "ilegalu". Čak i kada čine dobra dela, počev od toga što nahrane ili pomaze psa lutalicu, doživljavaju podsmeh, jer je društveno prihvatljivije šutnuti ga. Dakle, naš glas mora postati zastupljeniji u javnosti, a formiranje policije za životinje treba da obezbedi doslednu primenu zakona o dobrobiti životinja.


Gost

#1103

2013-02-22 01:59

Pomozimo zivotinjama

Gost

#1104

2013-02-25 15:41

Neizdrzivo je kakvo se bolesno nasilje sprovodi nad bicima koja zavise od nas...

Gost

#1105

2013-02-25 16:00

Dokle vise da jadne zivotinje trpe torturu od strane primitivnih i bolesnih umova. Tome se treba stati na put sto pre!
Sanja

#1106

2013-02-25 16:02

Dokle vise da zivotinje trepe torturu od strane primitivnih i bolesnih umova. Tome se mora stati na put sto pre!

Gost

#1107

2013-02-25 16:49

S tim sto bi pripadnike te policije trebalo da cine iskljucivo LJUDI KOJI VOLE ZIVOTINJE, a ne da prebace i Kurtu i Murtu iz komunalaca i obicne policije cisto eto da bi popunili mesta >:[

Gost

#1108

2013-02-25 17:20

Mislim da je svima jasno da je došlo vrijeme i kod Vas ali i kod drugih u sastavu bivše Države da se ovo ubijanje i zlostavljanje životinja zaustavi, jer ono se kosi sa mnogim zakonima i tekovinama civilizacije i jednog normalnog ponašanja!!!!!

Gost

#1109

2013-02-27 16:04

POLICIJA - kao i svaka policija moze samo da pravi sranja....gledam sta se radi u USA...dodju,zaplene zivotinje,uhapse vlasnike...onda odvedu nenaviknute zivotinje u hladne i sterilne ambulante,uspavljuju ih svakodnevno da bi im cistili rane,sisali ih itd...onda na kraju se ispostavi da se zivotinja nije socijalizovala i trajno je uspavaju - UBIJU! u cemu je poenta...??? sta se desava sto komsije truju pse,jel im laju(od svojih komsija),sta se desava sa komunalcima koji nas progone iako je pas uredno prijavljen,vakcinisan,negovan??? samo dodju i kazu nemas prava da ga imas! mislim da su to mnogo veci problemi...neresivi u ovoj zemlji(za razliku od drugih zemalja koje su mnogo naprednije,kulturnije i civilizovanije,a pas sme i u prevoz i u kafic i u trzni centar)

Gost

#1110

2013-02-28 21:52

Nadajmo se da ce peticija uspeti,zato sto je proteklih godina ubijeno i muceno mnogo pasa.Trovani su opasnim otrovima i za coveka.Ova policija treba da konrolise i komunalnu koja povodom mucenja i ubijanja zivotinja tenutno u Sbiji ne radi nista,osim sto u nekim gradovima kaznjavaju ako cuvate vise od dva psa,ali niko ne juri one koji ih obucavaju za borbe,one koji dovode Italijanske lovce na loviste koje skoro u naselju a pri tom do prihvatilista za pse gde slucajno neke pse ubiju neki psi,ne zna se ciji,niko nezna koje otrovao pse u dvoristima i ako ima ocevidaca koje niko ne prznaje.


Gost

#1111

2013-03-04 16:21

Da li moze peticija za zastitu nezaposlenih?

Gost

#1112

2013-03-04 18:36

sirote male kuce :/

Gost

#1113

2013-03-04 18:40

Daj boze da ova peticija nesto pomogne. Zivotinje su dosta propatile u nasoj zemlji a prema tome kako se odnosimo prema zivotinjama, moze se jasno videti kakvi smo mi ljudi i narod. I zivotinje imaju dusu a svakodnevno su izlozene opasnostima i konstantnim zlostavljanjima od strane ljudi. Medjutim u nasoj zemlji se ne kaznjavaju ljudi koji im nanose bol a to moze samo da znaci da imaju prava da se tako ponasaju. Sta onda reci o takvoj jadnoj zemlji :(

Gost

#1114

2013-03-04 23:08

Nadam se da cemo uspeti da pomognemo zivotinjama i da ce ovaj problem biti ozbiljno shvacen od strane Vlasti. Da li je ovaj vid peticije priznat kao i kad se "rucno" potpisuje i ostavljaju licni podaci? Razmisljala sam da bi mozda trebalo postaviti stand u Knez Mihajlovoj ili negde gde bi puno ljudi potpisalo.
nikos

#1115 PRAVDA!

2013-03-05 00:23

Izgubio sam nakon 14 godina mog Donija jer je neka spodoba bacila otrov u vidu tesnosti ispred zgrade...moglo je dete da stavi ruke u usta i isto prodje...pravda za zivotinje...zatvor za monstrume!

Gost

#1116

2013-03-05 10:25

Konacno!!!!!

Gost

#1117

2013-03-06 14:00

Volim zivotinje i sam imam kerusu Aju, ali mogli ste da promenite naziv drzave,mi vec odavno zivimo u Srbiji,a ne u SCG

Gost

#1118

2013-03-08 16:03

Izvanredno. Ne samo što će biti manje lutalica, manje mučenja i ubijanja lutalica, nego će se smanjiti i priličan broj vlasnika koji muče svoje kućne ljubimce a ima ih dosta, barem ja u mom okruženju poznajem troje koji se iživljavaju sa psima. Idemo napred zajedno za dostojanstvena živa bića!

Gost

#1119

2013-03-12 00:32

Ova peticija je dobra stvar,vreme je da se preuzme nesto protiv ubijanja i mucenja zivotinja !
Sanja

#1120 Re: PRAVDA!

2013-03-12 00:36

#1115: nikos - PRAVDA!

Desilo mi se isto pre nedelju dana,zbog takvih idiota koji bacaju otrove za pse,meni je uginuo pas,bio je dobra dusa,sve je voleo,i otruje mi se ispred zgrade,i ugine,a 9 meseci je imao,bio je jos beba :(((


Gost

#1121

2013-03-14 01:44

smatram da bi uvodjenje policije za zastitu zivotinja smanjilo broj nesrecnih zivotinja na ulici..time sto bi se kaznjavali nesavesni vlasnici.a samim tim moglo bi se kontrolisati i rad azila

Gost

#1122

2013-03-14 01:46

zastitite sve kojima je potrebna pomoc-to je nasa duznost moralna obaveza.
gost

#1123

2013-03-15 21:22

bilo je vreme ..kaznjavati nesavesne vlasnike

Gost

#1124

2013-04-06 05:35

naš odnos prema životinjama je naš karakter. a dosta surovosti rata u svakom obliku na ovoj planeti ! budimo bolji ljudi .

Gost

#1125

2013-04-08 12:30

Zaista neophodna institucija u Srbiji! Potpisite i prosledite svim prijateljima. Moramo da zastitimo zivotinje!