Nacrt Zakona o inzenjerstvu

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Nacrt Zakona o inzenjerstvu

Janko

#1 Odgovor Tehnickog sekretara Odbora za izradu Zakona

2016-05-27 11:45

Posto sam pisao i tehnickom sekretaru Odbora za izradu Zakona dobio sam sledeci odgovor:

Poštovani, 

Sigurno ste pročitali PREDLOG NACRTA zakona, praktično je samim tim činom počela rasprava. To je PREDLOG, nije sveto slovo. Čak smo neke svoje nedoumice ostavili u tekstu predloga kao što je član 29. o strukovnim komorama. Taj član verovatno i daje bar delimičan odgovor kolegama pomenutim u peticiji, ili čini dobar povod da se prokomentariše ili doradi.  Kao direktni učesnik u izradi predloga, več posle nekoliko dana po objavljivanju, razgovora i dopisivanja, i sam imam nekih primedbi koje valja ispraviti. Kao deo tima sam zahvalan svima koji su uputili primedbe na Predlog upravo na ovu mail adresu. Naredna verzija Predloga biće ovih dana, pogledajte postojeću i primedbe pošaljite na ovaj mail. Naći ćemo načina da objavimo sve prispele komentare, a deo sigurno iskoristiti za doradu predloga nacrta zakona. 
  
S poštovanjem, 
tehnički sekretar Odbora
Branko Ćurčić
Slučajni prolaznik

#2

2016-06-01 17:25

Može li neko u kratkim crtama da objasni svrhu zakona i u čemu je razlika od postojeće Inežnjerske komore, odnosno šta bi inženjeri dobili ovim zakonom (realno, ko je dokon da čita detaljno nacrte zakona) 

Kako bi se regulisali "famozni pravilnici" iz oblasti zaštite od požara?