ZELIMO DA VERONAUKA OSTANE U SKOLAMA...

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji ZELIMO DA VERONAUKA OSTANE U SKOLAMA...

Rimljanka

#26 "Veronauka" treba da bude u skolama ali ...

2013-02-21 21:22

Veronauka treba da bude u skolama ali kao predmet koji nas uci o svim religijama kao sto i sama rec kaze! A svaka porodica za sebe treba da uci svoje potomke tradicije i verovanje svoje porodice. Moja deca su vaspitana kao Hricani upoznati su sa Pravoslavnim i Katolickim vrednostima i verovanjima, ne idu na Veronauku ali su obisli vise crkava i manastira nego bilo ko u njihovoj generaciji koji idu na veronauku. Isto kao i vaspitanje, vera u Boga treba da potice i kuce, i postovanje prema svim verama. A skola treba da podrzi postovanje prema svim verama pa iprema ateistima! onda nam gradjansko ne bi ni trebalo.
drnele

#27 Re: Slabljenje crkve

2014-04-25 14:26

#15: - Slabljenje crkve

Bog je mrtav ~ Niče

Niče je mrtav ~ BOG

 

Sve u svemu, s obzirom da se pozivate na kritičko razmišljanje, ako biste se malo upoznali sa verom, znali bi ste da je kritičko mišljenje itekako zastupljeno...sve nam je dato, ali nije sve na korist...kud ćete veću slobodu života, misli, delanja, od najveće slobode koju je Bog dao čoveku, a to je sloboda izbora života bez Boga, ili života sa Bogom...da li zaista mislite da se sloboda, demokratija, tolerancija ogleda u principu "represijom do tolerancije, demokratije itd..." ("pobiću vas sve zato što niste tolerantni...")?

Dakle, mišljenja nam se mogu razlikovati, ali to ne znači da treba voditi ratove zbog toga...

A to da li se nešto finansira iz kako kažete zajedničkih sredstava, opet je pitanje da li je samo Vaše mišljenje i Vaše upravljanje našim zajedničkim parama jedino validno...na kraju krajeva, to su i moje pare, a ja recimo hoću da se to finansira...ako se uopšte finansira...možda i meni recimo smeta što se "naše" pare troše na sponzorisanje Crvene Zvezde, a ja bih baš želeo da se troše na Partizan...

Da rezimiramo, s obzirom da ja nešto hoću, a Vi to isto nećete, onda budimo dovoljno tolerantni da damo jedan drugome izbor i priliku da radimo i učimo i razmišljamo kako želimo...ja ako sam žedan dopustite mi da se napijem vode, a vi ako niste, ja vas neću na silu terati...

 

Hvala

 

 

Ovaj post je uklonjen od strane administratora stranice (Prikaži detalje)

2014-04-25 18:26